Wielkie emocje tuż, tuż!

IX runda Mistrzostw Europy w Rallycrossie to na pewno jedno z najważniejszych wydarzeń w tegorocznym kalendarzu imprez samochodowych w Polsce. Zawody odbędą się już w najbliższą sobotę i niedzielę na torze w Słomczynie koło Grójca.

Na należącym do Automobilklubu Rzemieślnik torze trwają już ostatnie przygotowania do wspomnianych zawodów. W piątek po południu w Słomczynie pojawią się wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Zbliżająca się impreza ma dużą rangę, ponieważ jest przedostatnią tegoroczną rundą Mistrzostw Europy w Rallycrossie. Punkty zdobyte w Polsce mogą mieć więc olbrzymie znaczenie dla klasyfikacji całego sezonu. Dlatego też na liście zgłoszeń znajduje się cała europejska czołówka tej dyscypliny.

Reklama

Organizatorzy bardzo starannie przygotowują się do zawodów. Chcą powtórzyć ubiegłoroczny sukces - wtedy to impreza otrzymała bardzo dobre oceny zarówno ze strony zawodników jak i oficjalnych obserwatorów.

-Rzeczywiście do zawodów przygotowywaliśmy się bardzo starannie. Przede wszystkim staraliśmy się wyeliminować drobne błędy popełnione w ubiegłym roku. Chcemy, aby zawody były przyjazne dla wszystkich startujących i ciekawe dla kibiców. Chciałbym również podziękować sponsorom i patronom medialnym. Bardzo wszechstronnej pomocy udzieliły nam również władze lokalne, zwłaszcza starosta powiatu grójeckiego, burmistrz gminy i miasta Grójec, komendant grójeckiej policji, komendant straży pożarnej - mówi przed zawodami prezes Automobilklubu Rzemieślnik Piotr Tonderski.

W ramach przygotowań pewne zamiany zostały również wprowadzone na torze: -Najważniejsze to zainstalowanie monitoringu falstartu i poprawa bezpieczeństwa na torze. Sporo zmieniło się również jeśli chodzi o wszelkie udogodnienia dla publiczności - chodzi o imprezy towarzyszące, możliwość zjedzenia smacznego posiłku i oczywiście dobre miejsca do obserwowania rywalizacji na torze - dodaje prezes Tonderski.

TOR SŁOMCZYN - DANE TECHNICZNE

Dane toru:

Długość: 1093 m

Długość prostej startowej: 210 m

Szerokość: 12-16 m

Nawierzchnia betonowa: 48%

Nawierzchnia szutrowa: 52%

Położenie:

50 km na południe od Warszawy (droga E77)

7 km na wschód od Grójca (droga 717)

Rekord toru:

Per Eklund (Saab 93)

1 okrążenie - 0'47''44

Dowiedz się więcej na temat: zawody | emocje

Reklama

Reklama

Reklama