Reklama

Utrudnienia na drodze krajowej nr 18

Do piątkowego południa zablokowana była droga krajowa nr 18 na trzynastym kilometrze przed polsko-niemieckim przejściem granicznym w Olszynie (Lubuskie).

Do piątkowego południa zablokowana była droga krajowa nr 18 na trzynastym kilometrze przed  polsko-niemieckim przejściem granicznym w Olszynie (Lubuskie).

Do tego czasu ruch pomiędzy Olszyną a Wrocławiem odbywał się objazdem przez Żary i miejscowość Królów. Powodem utrudnień był tragiczny wypadek drogowy z udziałem tira.

Droga była zablokowana od czwartkowego wieczoru. Tego dnia około godz. 20 doszło tam do wypadku tira, auta dostawczego i osobowego volvo. Na miejscu zginął 48-letni kierowca samochodu dostawczego. Szwed kierujący volvo, ze złamanym obojczykiem, trafił do szpitala. Jak ustaliła policja, kierowca tira był nietrzeźwy.

Z przeprowadzonych dotychczas przez policję ustaleń wynika, że sprawcą wypadku najprawdopodobniej jest kierowca tira. Na zwężeniu remontowanej drogi, gdzie ruch odbywa się wahadłowo, zignorował on czerwone światło, doprowadzając do czołowego zderzenia z busem.

Reklama

Tir nie zatrzymał się, spychając rozbitego busa na pobocze, po czym staranował volvo kierowane przez obywatela Szwecji. Badanie wykazało, że kierowca tira miał około 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 45-letniemu mężczyźnie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 12 lat więzienia.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy