Udane starty Tadeusza Błażusiaka

Tadeusz Błażusiak z Krakowa - mistrz Europy w trialu motocyklowym - udanie wystartował w dwóch zawodach pokazowych we Franci. Zajął 3. i 5. miejsca.

W piątek pojechał w zawodach w Saint Gaudence niedaleko Tuluzy. Stawiła się tu światowa czołówka. Wygrał Hiszpan Albert Cabestany, a Polak zajął 5. miejsce, wyprzedzając zawodnika gospodarzy Jerome'a Bethune'a.

W sobotę Błażusiak był już w Tours, gdzie także zjechała światowa czołówka na zawody pokazowe. Krakowianin zajął bardzo dobre 3. miejsce, przegrywając jedynie z Hiszpanem Tonim Bou (zwycięzca) i Brytyjczykiem Grahamem Jarvisem.

Błażusiak kończy sezon startów w halach. 2 i 3 kwietnia wystartuje w pierwszej eliminacji mistrzostw Hiszpanii w trialu motocyklowym na otwartym powietrzu. Jak co roku, w tej serii zawodów stawi się cała czołówka światowa, mistrzostwa Hiszpanii są równie silnie obsadzone jak mistrzostwa świata.