Reklama

Sztuka przed Warszawskim

Zespół Shell Helix Seat Sport Polska przygotowuje się do startu w ostatniej eliminacji tegorocznych mistrzostw Polski - 28. Rajdzie Warszawskim. Startujący w stołecznej imprezie za kierownicą Seata Cordoby WRC Evo3, Łukasz Sztuka i Zbigniew Cieślar będą starali się mocnym akcentem zakończyć sezon 2001.

Mariusz Ficoń - szef zespołu Shell Helix Seat Sport Polska.

- Nasz Seat Cordoba WRC Evo3 jest w pełni przygotowany do startu. Specjalnie na Rajd Warszawski został wyposażony w skrzynię biegów pozwalającą uzyskać 218 km/h (6 bieg, 7.500 obr/min). Na początku przyszłego tygodnia Łukasz i Zbyszek pojawią się w Warszawie na oficjalnym zapoznaniu z trasą. Obaj są w bardzo dobrej formie i zapowiadają szybką jazdę. Ten rajd na pewno nie będzie łatwy, ponieważ to właśnie na nim rozstrzygnąć ma się, pomiędzy Kuligiem, Hołowczycem i Kuzajem, sprawa mistrzowskiego tytułu. Z tego powodu ci trzej kierowcy będą starali się w Warszawie wygrać za wszelką cenę. Łukasz i Zbyszek natomiast pojadą bez żadnych obciążeń i jak sądzę, może to być nasz główny atut.

Reklama

- Zespołowi Shell Helix Seat Sport Polska zależy na pokazaniu się z jak najlepszej strony i myślę, że Sztuka wielokrotnie już udowodnił, że jest w stanie osiągnąć bardzo dobry rezultat. Ważne będzie, aby od pierwszych kilometrów kontrolował sytuację i wykorzystywał nadarzające się okazje, samemu ustrzegając się błędów. Specyfika Rajdu Warszawskiego polega między innymi na tym, że różnice czasowe na szybkich OS-ach są tak niewielkie i praktycznie nie ma możliwości odrobienia strat spowodowanych choćby przebitą oponą. Cały zespół mocno wierzy w to, że Łukasz i Zbyszek pokażą w końcu, że potrafią jeździć nie tylko szybko ale i skutecznie, dzięki czemu znajdą się podium Rajdu Warszawskiego.

W trakcie 28. Rajdu Warszawskiego (20-21.10.2001) załogi będą miały do pokonania trasę o łącznej długości 625 kilometrów, na której zaplanowano szesnaście odcinków specjalnych, liczących w sumie 174 kilometry.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Seat Cordoba | wrc | Łukasz | sport | Seat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje