Reklama

Semperit po pierwszym dniu

Zakończył się pierwszy etap Rajdu Semperit. Przypomnijmy, że dzisiaj zawodnicy trzykrotnie przejeżdżali trasę tylko trzech odcinków specjalnych. Dodatkową trudność stanowił fakt, że na asfaltowe trasy nanoszone było coraz więcej błota i piachu, a z pozoru znajoma trasa przy każdym przejeździe stawała się zupełnie inna. Różnice czasowe w czołówce są minimalne. Nawet najmniejszy błąd potrafi przewrócić klasyfikację do góry nogami. Jednak dla wszystkich jak na razie nieuchwytny jest Armin Schwarz w skodzie octavii WRC. Ma on sporą, prawie minutową przewagę nad drugim w klasyfikacji Baumschlagerem w fordzie focusie WRC. Trzecie miejsce zajmuje teraz Achim Moertl dosiadający peugeota 206 WRC. Polacy po pierwszym dniu zajmują niezłem pozycje: Kuzaj jest siódmy, Kuchar dziewiąty a Dytko zajmuje bardzo odległą pozycję (jest szósty w grupie N).

A oto co na mecie pierwszego etapu powiedzieli zawodnicy teamu Mocne Rally:

Leszek Kuzaj: -Staram się jechać szybko, ale odcinki są rzeczywiście bardzo trudne. Jak widać po czasach konkurencja jedzie potwornym tempem, które trudno jest utrzymać. Tym nie mniej atmosfera w naszym samochodzie jest dobra, pilot spisuje się znakomicie, auto w zasadzie też bez zarzutu. Ostatni odcinek jechaliśmy ze źle ustawionymi światłami i w ciemności nie widziałem drogi, więc na szybszych partiach musiałem zwolnić, co tylko powiększyło różnicę czasową do prowadzącego Armina Schwarza. Jutro wiele się może zdarzyć.

Reklama

Maciej Wisławski: - Byłem trochę zaniepokojony jazdą po ciemku na tych szybkich OS-ach, pełnych szczytów i niewidocznych zakrętów. W dodatku nie najlepiej pracowały reflektory, a przy 180 km/h przed autem było naprawdę ciemno. Poza tym nie mieliśmy żadnych problemów, współpraca układa się znakomicie. Jutro mamy szansę na poprawę naszej pozycji, wystarczy minimalny błąd któregoś z konkurentów. Różnica czasowa między nami i załogą na trzecim miejscu, to zaledwie 30 sekund. My oczywiście damy z siebie wszystko, będziemy walczyć i postaramy się dać radość kibicom, którzy tak licznie przyjechali do Austrii.

Jutro zawodnicy będą mieli do przejechania kolejne 9 odcinków specjalnych. Będziemy je relacjonować na bieżąco!

Klasyfikacja po I etapie

1. Armin Schwarz/Manfred Hiemer (Niemcy) skoda octavia WRC 52.11,7

2. Raimund Baumschlager/Klaus Wicha (Austria/Niemcy) fordfocus WRC 52,4 straty

3. Achim Moertl/Stefan Eichhorner (Austria) peugeot 206 WRC 52,5

4. Franz Wittmann/Fred Berssen (Austria/Niemcy) toyota corolla WRC 1.04,5

5. Armin Kremer/Bernd Seiter (Niemcy) subaru impreza WRC 1.09,2

6. Markus Mitterbauer/Ilka Petrasko (Austria) toyota corolla WRC 1.11,7

7. Leszek Kuzaj/Maciej Wisławski toyota corolla WRC 1.25,5

...

9. Tomasz Kuchar/Maciej Szczepaniak toyota corolla WRC 2.41,8

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kuchar | kuzaj | Niemcy | Austria | zawodnicy | wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy