Reklama

Seicento na "Krakowskim"

Podczas 24 Rajdu Krakowskiego, który jest trzecią eliminacją RSMP, zostanie rozegrana druga runda tegorocznego Pucharu Fiata Seicento Sporting. Start edycji 2001 odbył się na Rajdzie Elmot. Tam małe rajdowe Seicento dowiodły, że są autami bardzo wytrzymałymi i niezawodnymi.

Do rywalizacji zgłoszono wtedy osiem samochodów i pomimo wyjątkowo trudnych warunków wszystkie załogi dotarły do mety. Od początku ton walce nadawał Jacek Stroński, który jak się później okazało zwyciężył w Elmocie. Sukces ten nie był przypadkowy. Młody kierowca w zimowej przerwie bardzo dużo trenował na śliskich nawierzchniach i to dało wynik w postaci zwycięstwa.

Zacięta walka toczyła się o kolejne miejsca na podium. Tu pretendentów było kilku. Ostatecznie drugie miejsce zajął Krzysztof Baranowski, a trzeci był Adam Pol. W tych zawodnikach należy także upatrywać faworytów Krakowskiego.

Reklama

W tym roku poważnym modyfikacjom uległa trasa, która w zgodnej opinii kierowców jest bardziej techniczna, chociaż nie pozbawiona odcinków bardzo szybkich, wymagających dużej odwagi i wysokich umiejętności. Tym razem zawodnicy liczą na bardziej sprzyjająca aurę. Do walki na trasie włączą się nowi kierowcy, których teraz będzie aż jedenastu. Zapowiada się zatem pasjonująca rywalizacja.

Tegoroczny Rajd Krakowski to 19 odcinków specjalnych o łącznej długości prawie 230 kilometrów. Start w piątek 18 maja z Centrum Targowego Chemobudowa w Krakowie przy ulicy Klimeckiego 14. Meta w tym samym miejscu dzień później o godzinie 16.35.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: start

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy