Seat Ateca - wyciekły zdjęcia!

Zanim jeszcze Seat zdążył ujawnić oficjalne informacje na temat swojego nowego SUVa, jego zdjęcia znalazły się w internecie.

O tym, że Seat pokaże w Genewie swojego pierwszego SUVa, wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu, podobnie jak to, że nazywać się będzie Ateca. Nie spodziewaliśmy się jednak, że zobaczymy to auto tak szybko.

Krążące po sieci zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości, że pochodzą od producenta. Przód samochodu mocno nawiązuje do kompaktowego Leona i nie jest to jedyna inspiracja tym modelem. Patrząc na bryłę nadwozia można próbować doszukiwać się wpływu Volkswagena Tiguana, na którego technice oparto najpewniej ten model.

Również tylne światła przywodzą na myśl Leona, który, jako najbardziej świeży model w gamie Seata, najwyraźniej będzie służył za wzór dla kolejnych hiszpańskich samochodów.

Reklama

We wnętrzu z kolei trudno mówić o inspiracji kompaktowym modelem - deska rozdzielcza została bowiem z niego zwyczajnie przeniesiona. Zegary, nawiewy, panel klimatyzacji, kierownica - wszystko jest tu identyczne. Nieco inny jest natomiast tunel środkowy, ukształtowanie deski przed pasażerem, a ekran nawigacji ma zauważalnie większy rozmiar.

Jeśli chodzi o szczegóły techniczne, to będziemy musieli poczekać na pojawienie się oficjalnych informacji na temat pierwszego SUVa Seata, ale wiadomo, że Ateca powstanie na modularnej platformie MQB. Najpewniej bazuje ona na nowym Tiguanie, co oznacza, że pod maskę trafią silniki 1.4 TSI (125 i 150 KM), 1.8 TSI (180 KM), a może także 2.0 TSI (220 KM). Jeśli chodzi o diesle, to byłby to 2.0 TDI w wersjach 115, 150 i 190 KM. W zależności od wybranego silnika moc trafiać będzie na przednie lub wszystkie koła, za pośrednictwem skrzyni manualnej, lub dwusprzęgłowej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Seat Ateca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy