Reklama

Safari po drugim etapie

Drugi przejazd 84-kilometrowego odcinka Mbaruk zakończył drugi dzień rajdu. Próbę najszybciej pokonał Tommi Makinen. Fin wręcz znokautował konkurentów, wyprzedzając drugiego Harriego Rovanperę o minutę i trzynaście sekund. W tej sytuacji dziesięć sekund kary za spóźniony wyjazd z serwisu nie zrobiło na kierowcy Mitsubishi najmniejszego wrażenia. Również zespołowy kolega Fina przedłużył nieco prace nad samochodem. W samochodzie Freddyego Loixa mechanicy zrobili niemal generalny remont silnika i zawieszenia. Skończyło się karą w wysokości dwóch minut i dwudziestu sekund.

Na samym odcinku pecha miał za to ponownie Francois Delecour. Francuz złapał gumę i zmieniał koło na trasie, stąd ponad czterominutowa strata do Makinena. Ostatni odcinek jeszcze powiększył różnice pomiędzy poszczególnymi załogami, tak więc jutro nie należy spodziewać się stuprocentowego ścigania. Większość załóg wciąż boryka się z drobniejszymi problemami technicznymi, samochody są u kresu wytrzymałości. Jutrzejszy dzień, będący powtórką piątkowych odcinków, nie nastraja zawodników optymistycznie.

- To będzie walka o przetrwanie. Tu już nie chodzi o wyniki tylko o dotarcie do mety. Wszyscy pamiętamy co się działo wczoraj i ile samochodów po prostu tego nie wytrzymało. Teraz, kiedy auta są już bardzo wyeksploatowane, może być jeszcze gorzej - powiedział Petter Solberg.

Reklama

- Jeszcze przed rajdem twierdziłem, że kluczowe dni to piątek i niedziela. Dzisiejszy etap, mimo że najdłuższy, wcale nie był najcięższy. Jutro będzie dużo trudniej. Mam nadzieję, że chociaż pogoda nas oszczędzi - komentował Tommi Makinen.

Nic więc dziwnego, że większość załóg zapowiada jutro ostrożną, rozsądną jazdę. W zaistniałej sytuacji, kiedy wszystkie jadące jeszcze samochody zgłoszone do punktowania, mają już zapewnioną zdobycz, szaleństwem byłoby ryzykowanie wypadnięcia z trasy bądź uszkodzenia samochodu.

Wyniki po drugim etapie:

1. MAKINEN (Mitsubishi) 6:27:06.0

2. ROVANPERA (Peugeot) +06:14.0

3. SOLBERG (Subaru) +10:24.0

4. SCHWARZ (Skoda) +17:08.0

5. DELECOUR (Ford) +22:09.0

6. THIRY (Skoda) +36:31.0

7. LOIX (Mitsubishi) +1:01:01.0

8. POZZO (Mitsubishi) +1:30:10.0

9. LIGATO (Mitsubishi) +1:31:32.0

10. GREEN (Subaru) +2:13:54.0

(autoklub.pl)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: safari | mitsubishi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje