Reklama

"Robert spisał się bardzo dobrze"

Podczas piątkowych treningów przed Grand Prix Malezji Robert Kubica pokonał aż 59 okrążeń toru, zajmując drugie miejsce w pierwszej sesji. Nic dziwnego, że władze zespołu chwaliły polskiego kierowcę.

Również sam Kubica był zadowolony z wykonanej pracy.

Reklama

Po treningach powiedzieli:

Robert Kubica - BMW Sauber F1.06-02 / BMW P86

1. trening: 2 miejsce , 1:35.733s /  2. trening: 13 miejsce, 1:37.457s

"Zgromadziliśmy dziś dużo użytecznych danych, zwłaszcza w popołudniowej sesji, kiedy symulowaliśmy warunki wyścigowe - co jest bez wątpienia najważniejszym punktem piątkowych zajęć. Sepang to dość trudny tor z dużą liczbą długich zakrętów, które można przejeżdżać na różne sposoby. Jednak już po pięciu okrążeniach zdołałem wystarczająco zapoznać się z torem".

Mario Theissen (dyrektor BMW Motorsport):

"Pierwszy dzień treningów przebiegał zgodnie z naszymi planami. Robert przejechał 59 okrążeń i wykonał większość prac związanych z ustawieniami. Podobnie jak w Bahrajnie, spisał się bardzo dobrze. Jedynym problemem była drobna usterka sprzęgła przy ostatnim wyjeździe na tor po południu. Teraz musimy dokonać wyboru opon i dopracować ustawienia na sobotę. Dzięki bezawaryjnej jeździe dzisiaj zgromadziliśmy dużo danych, dzięki którym możliwe jest optymalne ustawienia samochodów".

Willy Rampf (dyrektor techniczny d/s nadwozia):

"Dziś skoncentrowaliśmy się wyłącznie na pracach nad oponami. Robert sprawdzał je na dłuższych dystansach, dzięki czemu mamy teraz dużo danych, które musimy przeanalizować przed podjęciem decyzji odnośnie ustawień na kwalifikacje i wyścig".

Jacques Villeneuve BMW Sauber F1.06-03 /BMW P86

1. trening: bez czasu / 2. trening: 9 miejsce, 1:37.045s

"Rozpoczęliśmy weekend bardzo dobrze. Szczerze mówiąc, nawet lepiej niż się spodziewałem. Balans BMW F1.06 jest bardzo dobry, co na tak wczesnym etapie weekendu jest bardzo ważne. Przez cały dzień nie miałem żadnych problemów, a jazda na torze z tak dużym poziomem przyczepności jest bardzo przyjemna".

Nick Heidfeld - BMW Sauber F1.06-04 / BMW P86

1. trening:  bez czasu / 2. trening: 12 miejsce, 1:37.418s

"Pierwszy dzień treningów przebiegł bez problemów, co daje powody do zadowolenia. Po południu nie musiałem dużo jeździć, bo balans samochodu od początku był bardzo dobry. Bardzo lubię tor Sepang, przyjemnie się po nim jeździ".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Sauber | bmw sauber | Robert Kubica | trening | robert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje