Reklama

Robert Kubica: "Był to dla mnie bardzo rozczarowujący rajd"

Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC), którzy dachowali na trasie 10. odcinka specjalnego Rajdu Meksyku, trzeciej rundy mistrzostw świata, dzisiaj wystartowali do kolejnego etapu w systemie Rally 2.

Niestety także sobota okazała się pechowa dla polskiej załogi. Na liczący 53 kilometry, 13. odcinku specjalnym o nazwie Otates ich Ford Fiesta WRC wypadł z drogi i kilka razy rolował. Na szczęście załodze nic się nie stało, ale powrót na trasę już nie był możliwy.

"Był to dla mnie bardzo rozczarowujący rajd" - powiedział Kubica. "Myślę, że aż do wypadnięcia na odcinku Otate nasze tempo na szutrze było bardzo dobre. Jechałem dobrze, ale niestety w piątek na superoesie popełniłem błąd z powodu dekoncentracji. Wypadłem na śliskim asfalcie w pierwszym zakręcie. W sobotę miałem duże problemy na wąskiej sekcji. Tam też było bardzo ślisko. Na to, że wypadliśmy złożyła się kombinacja kilku czynników, które niestety zakończyły nasz występ. Wjechaliśmy trochę zbyt szybko w zakręt przez szczyt. Myślę, że także notatki na tę wąską sekcję nie były idealne. Ponieważ było bardzo ślisko, nie miałem marginesu na błąd. Droga była bardzo wąska i uderzyliśmy bokiem w mały murek, a potem sturlaliśmy się kilka metrów niżej, lądując na dachu. Ponieważ wgięła się klatka, powrót ostatniego dnia w systemie rally 2 nie był możliwy."

Rajd wygrał Francuz Sebastien Ogier. Uzyskał łączny czas o 1.12,6 lepszy od Fina Jariego-Mattiego Latvali (obaj VW Polo WRC).

Ogier wygrał 12 z 22 odcinków specjalnych. To drugie z rzędu zwycięstwo francuskiego kierowcy w Meksyku. Dzięki temu sukcesowi awansował na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej MŚ, odbierając prowadzenie Latvali.

Reklama

"Samochód jechał idealnie, udało mi się wyeliminować wszystkie błędy, które popełniłem w poprzednim rajdzie w Szwecji" - skomentował obrońca tytułu.

Trzecie miejsce zajął Thierry Neuville, prowadzący Hyundaia I20 WRC. To pierwsze podium koreańskiego konstruktora, który debiutuje w cyklu.

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy