Robert Kubica: "Był to dla mnie bardzo rozczarowujący rajd"

Robert Kubica z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta WRC), którzy dachowali na trasie 10. odcinka specjalnego Rajdu Meksyku, trzeciej rundy mistrzostw świata, dzisiaj wystartowali do kolejnego etapu w systemie Rally 2.

Niestety także sobota okazała się pechowa dla polskiej załogi. Na liczący 53 kilometry, 13. odcinku specjalnym o nazwie Otates ich Ford Fiesta WRC wypadł z drogi i kilka razy rolował. Na szczęście załodze nic się nie stało, ale powrót na trasę już nie był możliwy.

Reklama

"Był to dla mnie bardzo rozczarowujący rajd" - powiedział Kubica. "Myślę, że aż do wypadnięcia na odcinku Otate nasze tempo na szutrze było bardzo dobre. Jechałem dobrze, ale niestety w piątek na superoesie popełniłem błąd z powodu dekoncentracji. Wypadłem na śliskim asfalcie w pierwszym zakręcie. W sobotę miałem duże problemy na wąskiej sekcji. Tam też było bardzo ślisko. Na to, że wypadliśmy złożyła się kombinacja kilku czynników, które niestety zakończyły nasz występ. Wjechaliśmy trochę zbyt szybko w zakręt przez szczyt. Myślę, że także notatki na tę wąską sekcję nie były idealne. Ponieważ było bardzo ślisko, nie miałem marginesu na błąd. Droga była bardzo wąska i uderzyliśmy bokiem w mały murek, a potem sturlaliśmy się kilka metrów niżej, lądując na dachu. Ponieważ wgięła się klatka, powrót ostatniego dnia w systemie rally 2 nie był możliwy."

Rajd wygrał Francuz Sebastien Ogier. Uzyskał łączny czas o 1.12,6 lepszy od Fina Jariego-Mattiego Latvali (obaj VW Polo WRC).

Ogier wygrał 12 z 22 odcinków specjalnych. To drugie z rzędu zwycięstwo francuskiego kierowcy w Meksyku. Dzięki temu sukcesowi awansował na pierwsze miejsce klasyfikacji generalnej MŚ, odbierając prowadzenie Latvali.

"Samochód jechał idealnie, udało mi się wyeliminować wszystkie błędy, które popełniłem w poprzednim rajdzie w Szwecji" - skomentował obrońca tytułu.

Trzecie miejsce zajął Thierry Neuville, prowadzący Hyundaia I20 WRC. To pierwsze podium koreańskiego konstruktora, który debiutuje w cyklu.

ZJEDŹ NA CHWILĘ NA POBOCZE

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje