Reklama

Rajd Finlandii po OS 7

Po siedmiu odcinkach specjalnych Rajdu Finlandii zaliczanego do RSMŚ na prowadzeniu wciąż znajdują się dwa Peugeoty. Pierwszą pozycję zajmuje ubiegłoroczny mistrz świata Marcus Gronholm, który o 6,6 sekundy wyprzedza Richarda Burnsa i o 9,6 sekundy Harriego Rovanperę. Na ostatniej próbie Richard Burns był o 1,4 sekundy sekundy szybszy od Pettera Solberga. W rajdzie nie jedzie już tegoroczny lider klasyfikacji generalnej kierowców Tommi Makinen.

Po siedmiu  odcinkach specjalnych Rajdu Finlandii zaliczanego do RSMŚ na prowadzeniu wciąż znajdują się dwa Peugeoty. Pierwszą pozycję zajmuje ubiegłoroczny mistrz świata Marcus Gronholm, który o 6,6 sekundy wyprzedza Richarda Burnsa i o 9,6 sekundy Harriego Rovanperę. Na ostatniej próbie Richard Burns był o 1,4 sekundy  sekundy szybszy od Pettera Solberga. W rajdzie nie jedzie już tegoroczny lider klasyfikacji generalnej kierowców Tommi Makinen.

Czterokrotny mistrz świata i tegoroczny lider klasyfikacji generalnej kierowców Tommi Makinen zakończył rywalizację w Rajdzie Finlandii już na pierwszym oesie. Pod koniec rozpoczynającej rajd próby pięciokrotny zwycięzca tej imprezy zbyt ciasno ściął zakręt i urwał lewe koło na wystającym konarze drzewa. W tym samym miejscu z trasy wyleciał drugi kierowca Mitsubishi, Toni Gardemeister i stracił sporo cennego czasu.

"Generalka" po 7 odcinkach specjalnych:

1 Gronholm 206 WRC 58:33.2

2 Burns Impreza WRC +6.6

3 Rovanpera 206 WRC +9.6

Reklama

4 Martin Impreza WRC +24.6

5 Auriol 206 WRC +36.3

6 McRae Focus WRC +46.4

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | mistrz świata | rajd finlandii | wrc | rajd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy