Punkty Błażusiaka w Andorze

20-letni Tadeusz Błażusiak z Krakowa (team Kegel-Błażusiak, Automobilklub Krakowski, motocykl Gas Gas) zajął 14. miejsce w 11. eliminacji mistrzostw świata w trialu motocyklowym, rozegranej w Andorze w Sant Julia de Loria (wyjątkowo rozegrano tylko jedne zawody).

Tadeusz Błażusiak miał 86 pkt karnych (42 pkt w pierwszej rundzie, 44 pkt w drugiej). Tyle samo punktów otrzymali także 12. i 13. zawodnik, z którymi Polak przegrał, gdyż miał mniej bezbłędnych przejazdów przez sekcje obserwowane.

Tadeusz Błażusiak po zawodach w Sant Julia de Loria: - Zawody były piekielne. W cieniu panowała temperatura 35 stopni C. Do tego rywalizowaliśmy na piaszczystym podłożu, z którego wzbijały się tumany kurzu. Do tej pory mam wszędzie mnóstwo piasku. Trasa była trudna i niebezpieczna. Francuz Jerome Bethune spadł ze skały na głowę, a następnie na kręgosłup i został odwieziony do szpitala. Podobno na szczęście nic mu się nie stało. Kłopoty miał nawet sam mistrz świata Brytyjczyk Doug Lampkin, który zajął dopiero 7. miejsce.

Tadeusz Błażusiak - aktualny wicemistrz świata juniorów i wicemistrze Europy seniorów, a także obecny lider mistrzostw Europy seniorów - zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Następne dwie eliminacje mistrzostw świata odbędą się 3 i 4 lipca w Aprica we Włoszech.