Reklama

Puchar Alfy Romeo - super emocje !

Rozgrywany już po raz trzeci Puchar Alfy Romeo 156 nie ma szczęścia do pogody. Trzecia runda pucharowych rozgrywek, tak jak dwie poprzednie eliminacje, rozegrana została przy niepewnej aurze. Kierowcy zastanawiali się nad doborem opon a publiczność oczekiwała nie lada emocji. Tym bardziej, że sensacyjnym zwycięzcą treningów na Torze Poznań został Rafał Rulski. Za nim na polach startowych stanęli Cezary Czub i Robert Kisiel. Na trzech pierwszych miejscach znaleźli się więc zawodnicy z Warszawy. Poznaniacy pojechali poniżej oczekiwań.

Tuż przed rozpoczęciem wyścigu sprinterskiego spadł deszcz. Kierowcy w ostatniej chwili zmienili przygotowane wcześniej opony bez bieżnika na ogumienie deszczowe. Tuż po starcie do sprintu, na pierwszym łuku Toru Poznań, Rafał Rulski stracił prowadzenie na rzecz Roberta Kisiela. Utrzymywał się jednak na drugiej pozycji. Dopiero za nim jechał poznański kierowca Jakub Golec. Taka kolejność utrzymała się aż do mety sprintu. Próbę wbicia się do czołówki podjął na drugim okrążeniu Artur Czyż, ale w ciasnym, lewym łuku zgasł mu silnik. Alfa z numerem 2, ku rozpaczy poznańskich kibiców, pozostała na poboczu.

Reklama

Podczas wyścigu sprinterskiego przestał padać deszcz. Tor wysychał, niemal wszyscy zawodnicy przed startem do wyścigu głównego zdecydowali się wrócić do ogumienia bez bieżnika. Tuż po starcie, na pierwszym łuku, wielu zawodników nie opanowało nerwów. Doszło do przepychanek, samochody obracały się. Jakub Golec spadł aż na 15 pozycję. Robert Kisiel utrzymał prowadzenie, jednak największą niespodzianką była trzecia lokata Jakuba Wysockiego, debiutującego w Pucharze Alfy Romeo 156. Trzeci jechał Maciej Garstecki, który na piątym okrążeniu przesunął się na drugą pozycję, a po błędzie Roberta Kisiela na początku siódmego okrążenia objął prowadzenie w wyścigu.

Prawdziwym bohaterem wyścigu głównego był jednak Artur Czyż, który wystartował z ostatniego pola startowego, a po pierwszym okrążeniu był już piąty! Wtedy zaczęły się prawdziwe emocje. Poznaniak, Artur Czyż, wyprzedzał kolejnych zawodników ku uciesze publiczności zgromadzonej na Torze Poznań. Po dziesiątym okrążeniu został liderem. Robert Kisiel nie pogodził się jednak z daleką lokatą i zaczął gonić najgroźniejszych rywali. Walka była niezwykle zacięta. Zawodników czołówki dzieliły dziesiąte części sekundy. Na dwa okrążenia przed końcem wyścigu Robert Kisiel wysunął się na drugą pozycję i mocno naciskał Artura Czyża. Emocje sięgnęły zenitu na ostatnim okrążeniu, gdy Maciej Garstecki zderzył się z Robertem Kisielem. Obaj zawodnicy wypadli z trasy. Artur Czyż utrzymał do mety pierwszą lokatę, drugi przyjechał Robert Kisiel, a trzeci Jakub Wysocki.

Trzecia eliminacja Pucharu Alfy Romeo 156 była wspaniałym i niezwykle emocjonującym widowiskiem. To jeden z piękniejszych spektakli w historii pucharowych rozgrywek. Mamy nadzieję, że równie emocjonujący przebieg będzie miała kolejna, czwarta eliminacja Pucharu na torze w Kamieniu Śląskim. Na obiekt pod Opolem i kolejną odsłonę tegorocznego Pucharu Alfy Romeo 156 zapraszamy 10-11 sierpnia 2002.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje