Puchar Alfy Romeo

Artur Czyż (Automobilklub Wielkopolski) wygrał na torze Poznań wyścig główny drugiej rundy Pucharu Alfa Romeo 156, a w sprincie uplasował sie na drugiej pozycji. W opinii wielu fachowców był to najciekawszy wyścig w historii Pucharu Alfa Romeo. Tradycyjnie Robert Kisiel (A.Polski), który wygrał pierwszą rundę w Kielcach, walczył z koalicją kierowców Automobilklubu Wielkopolskiego. W poznańskich zawodach w sprincie był trzeci, ale w wyścigu głównym na 15 okrążeń nie stanął nawet na podium.

Wyścig główny znakomicie od startu jechał Artur Czyż, który prowadził przez wszystkie okrążenia. Za jego plecami toczyła się zacięta walka. Kisiel na trzecim wirażu pierwszego okrążenia lekko się obrócił i spadł na piątą lokatę. Przez kilka okrążeń walka o drugie miejsce toczyła się między Zbigniewem Szwagierczakiem, Maciejem Garsteckim i Marcinem Bartkowiakiem. Potem włączył się do niej również Kisiel, który nie rezygnował z wysokiej lokaty. Z rywalizacji o podium na dwa okrążenia przed końcem odpadł Garstecki, którego samochód wyraźnie osłabł z powodu awarii i ukończył on wyścig dopiero na 17. miejscu.

Końcówka wyścigu była pasjonująca, jednak trójce poznaniaków nie sprostał Kisiel i zajął ostatecznie czwartą lokatę. Warszawski kierowca po dwóch eliminacjach prowadzi w klasyfikacji PAR.

Wyniki sprint (6 okrążeń):

1. Jakub Golec (A.Wielkopolski)

2. Artur Czyż (A.Wielkopolski)

3. Robert Kisiel (A.Polski)

4. Zbigniew Szwagierczak (A.Wielkopolski)