Reklama

Przed motorowym weekendem

Aż pięć różnych imprez sportów motorowych odbędzie się w najbliższy upalny, wakacyjny weekend. Każda z nich zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco.

Sezon Mistrzostw Polski Rallycross wkracza w decydującą fazę. Po dwumiesięcznej przerwie zawodnicy spotkają się na torze w podwarszawskim Słomczynie, gdzie rozegrają czwarte zawody w tym roku. Choć we wszystkich klasach już teraz można upatrywać zdecydowanych faworytów, walka na torze na pewno będzie ciekawa. Na liście zgłoszeń znalazło się aż 62 zawodników! Przypomnijmy, że zawody rallycrossowe to przede wszystkim spektakl dla kibiców. Widzowie ze trybun otaczających obiekt Automobilklubu Rzemieślnik mogą śledzić przebieg rywalizacji na całej długości toru, po którym ścigają się najszybsze samochody w Polsce. Ich moc dochodzi do 600 koni mechanicznych, czyli dwa razy tyle, co rajdowe auto WRC!

Reklama

Młodzi adepci sztuki rajdowej będą rywalizować w 6. Rajdzie AC Pokale. Będzie to siódma impreza zaliczana do Pucharu PZM w sezonie 2003. Baza rajdu zlokalizowana jest w Imielinie, a cała trasa przebiega po nawierzchniach asfaltowych. Organizatorem jest Automobilklub Śląski.

Młodzież rywalizująca w Kartingowych Mistrzostwach Polski Grupy B tym razem spotka się na torze w Bydgoszczy. VI rundę organizuje Zarząd Okręgowy PZM.

W Podolanach nieopodal Wieliczki odbędzie się V runda Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

Zaś po dwóch zagranicznych rundach (Brno i Most) motocykliści wracają na polskie tory - w dniach 26-27 lipca na Torze "Poznań" rozegrana zostanie IV Runda Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Europy Centralnej i II Runda Pucharu Polskiego Związku Motorowego. Choć w większości klas mamy już półmetek sezonu, to rywalizacja jest tak zacięta, że na razie trudno wskazać zdecydowanych faworytów. Łącznie na starcie IV Rundy MMP organizatorzy spodziewają się ponad 90 zawodników.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje