Reklama

Przed IV rundą rallycrossowych MP

Już w najbliższy weekend tegoroczne Mistrzostwa Polski w Rallycrossie przekroczą półmetek. Należący do Automobilklubu Rzemieślnik tor w Słomczynie będzie bowiem gościć uczestników IV rundy MPRC. Do rywalizacji w czterech klasach zgłosiło się 62 zawodników.

Już w najbliższy weekend tegoroczne Mistrzostwa Polski w Rallycrossie przekroczą półmetek. Należący do Automobilklubu Rzemieślnik tor w Słomczynie będzie bowiem gościć uczestników IV rundy MPRC. Do rywalizacji w czterech klasach zgłosiło się 62 zawodników.

Tor w Słomczynie będzie areną zmagań rallycrossowych już po raz trzeci w tym roku. Właśnie tutaj odbyły się bowiem zawody II i III rundy MPRC. Dobrze ocenione przez uczestników i kibiców mogą być na pewno zachętą do odwiedzenia obiektu w Słomczynie po raz kolejny.

Już w najbliższy piątek park maszyn zapełni się samochodami zawodników, którzy spędzą ostatnie godziny przed startem na ostatecznym przygotowaniu swoich maszyn. W sobotę rano auta pojawią się już na torze, by rozpocząć oficjalną rywalizację. Oczywiście na początku kierowcy będą mieli do dyspozycji trening wolny, podczas którego mogą po raz ostatni sprawdzić przygotowanie swojego samochodu. Później odbędzie się trening oficjalny ( ak zwana czasówka) a później trzy sesje kwalifikacyjne. Biegi finałowe wystartują o 16.45.

Reklama

Zawodnicy tradycyjnie już będą rywalizować w czterech klasach. Już dzisiaj można powiedzieć, że każda z nich ma swoich faworytów w wyścigu o tytuł Mistrza Polski. W klasie 1 (Fiat 126) na prowadzeniu jest w tej chwili Marcin Bruś, ale na pewno musi obawiać się doskonałej postawy Marcina Ślusarczyka, który po półtorarocznej przerwie wrócił na polskie tory. Marcin rozpoczął zmagania od II rundy i wygrał bez problemów obydwie imprezy. W tej chwili plasuje się na 3 pozycji w Mistrzostwach Polski. W klasie 2 (Fiat CCS i SCS) pierwsze trzy miejsca dzielą między sobą zawodnicy Rzemieślnika - prowadzi Artur Ryziński przed Tomaszem Skinderem i Piotrem Kocem i właśnie wśród tych osób należy chyba szukać faworyta do mistrzowskiego tytułu. Zdecydowanego faworyta ma również klasa 3 (do 1600 ccm). Marcin Laskowski wygrał do tej pory wszystkie trzy rundy w tej klasie i raczej trudno się spodziewać, że ktoś będzie w stanie mu zagrozić w drodze do kolejnego tytułu. Podobnie sytuacja wygląda w klasie 4 ( powyżej 1600 ccm), gdzie wszystkie trzy rundy padły na razie łupem Bohdana Ludwiczaka, który dysponuje doskonale przygotowanym Fordem Focusem i także ma na swoim koncie trzy zwycięstwa.

Czy ktoś przełamię jego dominację na torze? Tego dowiemy się w sobotę po południu, po zakończeniu biegów finałowych, na które wszystkich gorąco zapraszamy.

Więcej informacji o imprezie można znaleźć również na stronie www.rallycross.pl.

IV runda Mistrzostw Polski Rallycross Słomczyn 26 lipca 2003

8.00 - 9.30 - Treningi wolne - wyjazdy na 3 okrążenia

10.15 - Trening oficjalny

11.30 - I bieg kwalifikacyjny - II bieg kwalifikacyjny

14.45 - Oficjalne otwarcie zawodów

15.15 - III bieg kwalifikacyjny

16.45 - Biegi finałowe

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: trening | bieg

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy