Reklama

Przed Barbórką...

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja zakończą tegoroczny sezon startem w 39 edycji Rajdu Barbórka. Reprezentanci SOBIESKI RALLY TEAM zaprezentują się kibicom w samochodzie Peugeot 206 WRC, przygotowanym i serwisowanym przez belgijską firmę Kronos.

Barbórka to niezwykle prestiżowa impreza, a rangę jej tegorocznej edycji podkreśla między innymi zapowiedź startu aż siedmiu samochodów klasy WRC. Takiej sytuacji nie mieliśmy nawet w żadnej z rund mistrzostw Polski. Specyfika tego mini-rajdu - tylko cztery krótkie próby o charakterze jazdy zręcznościowej - sprawia jednak, że Barbórka to wielka loteria, w której każdy rezultat jest możliwy. Minimalny błąd przekreśla praktycznie szanse na dobry wynik. Wiele może także zależeć od pogody. Już niejednokrotnie pierwsze załogi, szczególnie na trasie słynnej Karowej miały lepsze warunki od pozostałych kierowców i odwrotnie. Przy tak krótkiej próbie samochody grupy N zwyciężają wtedy z autami WRC. Nie można także zapominać o autach wyścigowych czy rallycrossowych. Imponujące moce tych ostatnich sprawiają, że może dojść do niespodzianki. To nie jest z pewnością mój ulubiony rajd, ale zawsze gdy staję na starcie to walczę o zwycięstwo. O wszystkich "pułapkach" Barbórki miałem okazję przekonać się startując w tym rajdzie wielokrotnie. Niestety nigdy nie udało mi się zwyciężyć. Może tym razem będę miał więcej szczęścia - powiedział Krzysztof Hołowczyc.

Reklama

W Rajdzie Barbórka, mającym charakter show dla publiczności startują samochody rajdowe, wyścigowe oraz rallycrossowe. Regulamin znacznie odbiega od tego, obowiązującego w klasycznych rajdach. Cztery próby sportowe mają długość niewiele ponad 10 kilometrów. Najsłynniejszy z odcinków specjalnych to słynna Karowa przebiegająca w znacznej części po bazaltowej kostce w centrum Warszawy.

39 Rajd Barbórka

1 grudnia 2000

Długość trasy: 72,5 km

Start: godz.09.00 - Bemowo, Warszawa

OS-1: godz.09.03 - Bemowo

OS-2: godz.10.33 - Legionowo (tor Centrum Szkolenia Policji)

OS-3: godz.12.03 - Cytadela (teren twierdzy)

Kryterium Karowa: godz.17.00

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: edycji | Peugeot 206 | hołowczyc | wrc | Krzysztof Hołowczyc | barbórka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje