Reklama

Polak mistrzem Scirocco R-Cup 2011

Niedziela 18 września przejdzie do historii polskiego motorsportu. Dzisiaj bowiem na Motosport Arena Oschersleben Mateusz Lisowski został mistrzem Pucharu Scirocco R-Cup 2011.

Po dramatycznym wyścigu rozgrywanym na mokrej nawierzchni 21-latek z Wieliczki po raz dziewiąty w tym sezonie zajął miejsce na podium.

Do dzisiejszego wyścigu Mateusz wystartował z ósmej pozycji. W połowie pierwszego okrążenia był już czwarty. Tuż za jego plecami jechał jednak jego największy konkurent do mistrzowskiego tytułu, Ola Nilsson. W połowie wyścigu Szwed wyprzedził Mateusza i zaczął walczyć o trzecie zwycięstwo w sezonie.

Gdy wydawało się, że o mistrzowskim tytule rozstrzygnie dopiero ostatni wyścig sezonu na torze Hockenheim, na 11 okrążeniu doszło do kolizji między Nilssonem i liderującym Danielem Lloydem. Obaj kierowcy stracili swoje pozycje, a Mateusz Lisowski przebił się na trzecie miejsce, które utrzymał do samego końca. Zwycięzcą zawodów po raz pierwszy w tym sezonie został Hindus Aditya Patel.

Mateusz Lisowski: Bezsprzecznie to największy sukces w mojej dotychczasowej karierze. Gdy wyprzedził mnie Nilsson myślałem, że tytuł rozstrzygnie się dopiero na Hockenheimie. Na 11 okrążeniu otrzymałem jednak prezent od losu. Jestem niesamowicie szczęśliwy. To ukoronowanie ciężkiej pracy w ciągu całego sezonu. Przez większą część wyścigu mój samochód źle się prowadził. Teraz nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Zdobyłem mistrzowski tytuł w Scirocco R-Cup i to jest najważniejsze. Chciałbym podziękować wszystkim moim kibicom za wspaniały doping.

Reklama

Oschersleben - 9. runda Scirocco R-Cup 2011 - wyniki

1. Aditya Patel       24:55.850
2 Moritz Oestreich    + 2.212
3. Mateusz Lisowski   + 2.822
4. Ola Nilsson        + 3.191
5. Daniel Lloyd       + 4.585

Klasyfikacja Scirocco R-Cup 2011 po dziewięciu rundach

1.	Mateusz Lisowski 388
2.	Ola Nilsson 315
3.	Daniel Lloyd 320
4.	Stefano Proetto 294
5.	Aditya Patel 289
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | Mateusz Lisowski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy