Reklama

Pijany 15-latek w skodzie

Policjanci z komisariatu w Boguchwale zatrzymali 15-letniego mieszkańca Rzeszowa, który nie posiadając uprawnień kierował samochodem.

Ponadto, podczas przeprowadzonych badań, policyjne urządzenie wykazało 2.12 promila w wydychanym przez niego powietrzu. Zatrzymany został umieszczony w Policyjne Izbie Dziecka. Za czyn jakiego się dopuścił odpowie przed Sądem Rodzinnym.

Wczoraj około godziny 21.35, policjanci patrolujący teren Boguchwały zauważyli jadącą w kierunku Rzeszowa skodę fabię, której kierowca nie panował nad prowadzonym przez siebie pojazdem. Obserwowany samochód jechał niemal całą szerokości jezdni, kilka razy niebezpiecznie wjeżdżając na jej prawe pobocze.

Policjanci, którzy postanowili zatrzymać pojazd i sprawdzić co jest przyczyną niebezpiecznego zachowania kierowcy, nie ukrywali zdziwienia, gdy okazało się, że pojazdem kieruje 15-latek, a zarówno od niego jak i jadącego z nim 38-letniego pasażera, wyraźnie czuć woń alkoholu.

Reklama

Obaj jadący skodą zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik 15-letniego kierowcy to 2.12 promila, natomiast jego pasażera, 3.7 promila. Z wyjaśnień 15-latka, wynikało, że samochód, którym kierował wziął od swojego wujka, bez jego wiedzy.

Nieletni nietrzeźwy kierowca został umieszczony w Policyjne Izbie Dziecka. Za czyn jakiego się dopuścił odpowie przed Sądem Rodzinnym.

INTERIA.PL/Policja.pl
Dowiedz się więcej na temat: policja | pijany

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy