Reklama

Pierwszy wirtualny program...

Pierwszy wirtualny profilaktyczny program "Bądź bezpieczny na drodze" jest od dziś dostępny w internecie. Na stronie www.bezpiecznejdrogi.interia.pl kierowcy mogą bezpłatnie, w bardzo łatwy sposób podnieść swój poziom wiedzy, dotyczący przepisów o ruchu drogowym, a także praktycznych sposobów unikania niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Program opiera się na platformie internetowej i wirtualnym szkoleniu, które jest nie tylko ciekawe, ale co najważniejsze - bardzo skuteczne.

- Cieszymy sie, że powstają różne inicjatywy, które wspieraja nasze działania. To bardzo ważne. Skala wypadków samochodowych, a przede wszystkim ofiar śmiertelnych jest bardzo wysoka. Dla przykładu w 2004 roku śmierć na drogach poniosło 5.712 osób, a 64.661 osób zostało rannych. Szczególnie zagrożonymi są młodzi ludzie - kwiat naszego społeczeństwa, ludzie w przedziale wiekowym od 18 do 24 lat. Myślimy, że dzięki temu internetowi programowi uda nam się do nich dotrzeć i uświadomić im jak ważna jest znajomość przepisów o ruchu drogowym, a także umiejętność zachowania się na drodze - powiedział mł. inspektor Mariusz Wasiak, naczelnik Wydziału Koordynacji Służby Prewencyjnej Komendy Głównej Policji.

Reklama

Program "Bądź bezpieczny na drodze" obejmuje swym zakresem takie zagadnienia jak: pierwsza pomoc (jak skutecznie rozpoznawać niebezpieczne sytuacje na drodze), profilaktyka (jak zachowywać się na miejscu wypadku, jak udaremnić kradzież samochodu, itp.), powtórka z kodeksu oraz rajdowiec radzi (opisujący sposób reakcji w trudnych sytuacjach na drodze).

- Bezpieczeństwo to zbyt poważna sprawa, aby zostawią ją tylko policji. Dobra świadomość i wiedza przemawia do wyobraźni kierowców. Program "Bądź bezpieczny na drodze" ma uzmysłowić kierowcom, że zachowanie na drodze nie jest grą komputerową i , że wszystkie zdarzenia dzieją się naprawdę - powiedział Ryszard Grabski, naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KMP w Krakowie.

Szkolenie kończy test końcowy, podsumowujący cały prezentowany materiał. Każdy, kto pomyślnie ukończy szkolenie, otrzyma certyfikat potwierdzający jego umiejętności. Jednak twórcy programu postawili wysoką poprzeczkę, aby zaliczyć szkolenie trzeba poprawnie odpwiedzieć na 70% zadawanych pytań.

Programowi patronuje INTERIA.PL , radio RMF FM oraz AutoŚwiat.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkolenie | wirtualny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama