Reklama

Nyga w WorldEndurance - Brno 6 hours

W najbliższy weekend odbędzie się kolejna runda World Endurance na torze w czeskim Brnie.

6 godzinny wyścig podzielony jest na dwa dni. 14 czerwca, sobota start do wyścigu rozpoczyna się o godzinie 17.30 meta o 20.30, 15 czerwca, niedziela start o 15.00 meta o 18.00. Marek Nyga startujący w zespole Castrol Yamaha Endurance Team Poland startował będzie Yamahą R-1 w specyfikacji Stocksport. Wraz z Markiem startował będzie Andrzej Pawelec i Alek Dubelski.

Reklama

Z powodu braku treningów w zespole Castrol Yamaha Marek nie trenował od ostatniego wyścigu 24 godzinnego rozgrywanego na torze LeMans we Francji, więc będzie musiał szybko przypomnieć sobie jak kierować motocykl wyścigowy. Wyścig transmitowany będzie przez stację telewizyjną Eurosport.

Marek Nyga: - Jest to mój drugi start w wyścigach wytrzymałościowych i teraz już wiem o co w tym chodzi. Jestem przygotowany kondycyjnie i psychicznie. Kombinezon, który podczas wyścigu na torze LeMans sprawiał utrudnienia w rękach jest już poprawiony i mam nadzieje, że będę mógł jechać swoim tempem. Nie czuje jeszcze do końca nowego motocykla, ponieważ jeździłem nim tylko w LeMans. Nie miałem żadnych treningów i tego się boje. Na szczęście tor w Brnie nie jest mi obcy i myśle, że poradzę sobie...

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wyścig | start | brno | Hours

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama