Reklama

Nowy silnik w FX

Duży crossoverów - infiniti FX jest teraz dostępny z nowym silnikiem pod maską. Silnikiem Diesla.

Nie jest to jedyna nowość Infiniti w Europie. Wraz z tym silnikiem, na rynku pojawiają się nowe technologie bezpieczeństwa - ostrzegania przed kolizjami z przodu (Forward Collision Warning) oraz zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (Lane Departure Prevention).

Trzylitrowy silnik diesla V6 oferuje jeszcze wyższy moment obrotowy, a równocześnie znaczące zmniejszenie zużycia paliwa i niższą emisję CO2. Pod nazwą FX30d, i w czterech wariantach wyposażenia, dołącza on do modeli FX z silnikami benzynowymi V6 i V8, tworząc nową linię na rok 2010. W cenach na poziomie cen analogicznych wersji z silnikiem benzynowym V6.

Reklama

Ceny FX30d zaczynają się od 252 800 złotych. Nowy diesel jest dostępny zarówno w luksusowej wersji GT, jak i w bardziej sportowej - S. Wraz z jego pojawieniem się, Infiniti wprowadza nowe wersje Premium, wyposażone standardowo we wszystkie opcjonalne elementy. Jest wśród nich m.in. nowa zaawansowana technologia zabezpieczenia przed kolizjami, dostępna po raz pierwszy w samochodzie Infiniti w Europie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama