Reklama

Nowe WRC

Najnowszy numer Magazynu Rajdowego WRC, choć nie w całości, to jednak w sporej części został poświęcony tragicznie zmarłemu Januszowi Kuligowi.

W wydaniu zagościła przede wszystkim obszerna, bogato ilustrowana zdjęciami, rajdowa biografia 3-krotnego mistrza Polski. Jej uzupełnieniem jest pełne dossier 117 rajdowych występów, począwszy od startu A-grupowym maluchem w Rajdzie Zimowym '92, a skończywszy na Rajdzie Korsyki '03 ukończonym za kierownicą Mitsubishi Lancera. Dodatkiem są wspomnienia osób, które dobrze znały krakowskiego kierowcą - szczególnie warto przeczytać tekst Grzegorza Chmielewskiego, z którego możemy poznać Janusza nie tylko jako sportowca, ale po prostu jako dobrego człowieka.

Reklama

Na dwóch środkowych stronach wydania czytelnicy znajdą plakat załogi Kulig/Baran z okresu, który chyba wszyscy pamiętają najlepiej, a więc startów Fordem Focusem WRC w barwach Marlboro-Ford-Mobil 1. Zdjęcie Dominika Kalamusa - hopa, Rajd Warszawski 2001. Dwanaście stron, które redakcja przeznaczyła na ten wspomnieniowy materiał, okazały się zdecydowanie niewystarczające. Trzeba było dokonać ostrej selekcji zdjęć, jak i rajdowych wspomnień. Stąd zrodził się pomysł wydaniu większego albumu poświęconego Januszowi Kuligowi. To jednak sprawa dalszej przyszłości.

Z pozostałych artykułów warto zwrócić uwagę na 6-stronicowy tekst poświęcony B-grupowym rajdowym autom, które królowały na oesach w latach '83 - '86. Były szalenie widowiskowe, ale niestety z czasem stały się bardzo niebezpieczne. Po kilku śmiertelnych wypadkach FISA (dawne FIA) zdecydowało się zabronić ich startów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje