Reklama

Nowa seria i zespół Kubicy

Robert Kubica, znakomity polski kierowca startujący dotychczas w Formule 3 w sezonie 2005 będzie jeździł w nowej serii wyścigowej World Series by Renault. Zawodnik zmienił także team - nowym zespołem Roberta od tego sezonu jest hiszpański Epsilon Euskadi.

- Rozpoczynam nowy sezon w kategorii World Series by Renault, jest nowa formuła zarządzana przez firmę Renault. W tym sezonie czeka mnie dziewięć podwójnych wyścigów, do tego bardzo szybkie bolidy. Pierwsze testy przed sezonem pokazały, że te bolidy są jednymi z najszybszych w Europie po Formule 1, więc nie odbiegają dużo jeśli chodzi o prędkość w zakrętach do Formuły 1, a wręcz przeciwnie na szybkich zakrętach takich, jak w Barcelonie minimalna prędkość jest taka sama jak Formuły 1 - powiedział podczas konferencji prasowej Robert Kubica.

Reklama

To jednak nie koniec pozytywnych zmian w karierze młodego sportowca. Robert zyskał również nowego strategicznego sponsora, którym jest firma Allianz Polska.

- Na pewno podpisanie umowy z Allianz Polska osobiście mnie cieszy. Mam nadzieję, że nasza współpraca nie będzie dotyczyła tylko tego sezonu, lecz będzie trwała znacznie dłużej. W tej chwili skupiam się przede wszystkim na startach w tym sezonie, zobaczymy co wywalczymy . Jednocześnie mam nadzieję, że taki sponsor jak Allianz będzie w stanie pomóc mi dojść do Formuły 1- powiedział podczas konferencji prasowej Robert Kubica.

Nowa formuła World Series by Renault, w której w tym sezonie będzie ścigał się Robert zdecydowanie różni się od tej, w której startował dotychczas.

- Po pierwsze w nowej formule są prawie 2,5 raza mocniejsze silniki niż w Formule 3, mamy 425 koni - jest to co prawda o 25 mniej niż w zeszłym roku, ale moment obrotowy jest dużo wyższy, a czasy na okrążenie są o 3 sekundy lepsze, niż w poprzednim sezonie. Inżynierowie Renault poprawili aerodynamikę i moc silnika. Prędkość minimalna, w szczególności na szybkich zakrętach w porównaniu do Formuły 1 jest bardzo podobna. Sądzę, że jest to bardzo dobra kategoria stawiana pomiędzy Formułą 3 a GP2, a tak naprawdę kręcimy takie same czasy jak GP2, która ma prawie 180 koni więcej niż my - dodał Robert Kubica.

Pierwszy start Roberta w nowej formule odbędzie się w najbliższy weekend w belgijskim Zolder. W czwartek przed zawodami Robert będzie miał dwie sesje testowe.

- Czekam na ten pierwszy start już od dawna. Myślę, że coś więcej o sezonie będzie można powiedzieć właśnie po wyścigu w Zolder. Miejmy nadzieję, że nie będzie problemów technicznych - podsumował Robert Kubica.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prędkość | Robert Kubica | robert

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje