Reklama

Nokia na "Zimowym"

W polskich rajdach wkrótce pojawi sie nowy sponsor inwestujący w ten sport. Dzięki firmie NOKIA POLSKA będziemy mogli przez cały sezon podziwiać na odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski A-grupowe renault megane, za kierownicą którego zasiądzie Marcin Opałka pilotowany przez Przemka Boska.

Auto w barwach firmy NOKIA pojawiło się już w Łodzi podczas akcji ?Rajdowcy dzieciom? oraz na warszawskim Racing Show, jednak debiut bojowy przeżyje podczas Rajdu Zimowego. Samochód dostarczany przez firmę G4 jest już Marcinowi znany, startował nim w kończącym ubiegły sezon Rajdzie Warszawskim. Tym razem jednak załodze przyjdzie ścigać się w znacznie trudniejszych, szczególnie dla auta z napędem na jedną oś, zimowych warunkach. Rozgrywany w piątek i sobotę Zimowy Rajd Dolnośląski będzie pierwszą eliminacją tegorocznych mistrzostw Polski.

Reklama

Oczywiście z naszego punktu widzenia lepiej byłoby, gdyby rajd rozgrywany był na suchym asfalcie, bo przednionapędowe Renault Megane nie jest stworzone do walki na śniegu i lodzie. Wszystko wskazuje jednak na to, że impreza odbędzie się w prawdziwie zimowych warunkach, co z pewnością nie ułatwi nam walki o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. To będzie jednak dopiero pierwsza z dziewięciu eliminacji, dlatego też nie mamy jeszcze żadnych konkretnych planów taktycznych. Pojedziemy oczywiście szybko, ale rozsądnie. Po kilku pierwszych odcinkach specjalnych powinno wyjaśnić się, jak wypadamy na tle konkurencji i o co możemy w tym rajdzie powalczyć. Szczególnie cieszę się, że będziemy mogli spróbować swych sił w rywalizacji z zawodnikami Opla, dysponującymi porównywalnymi do naszego samochodami. Ściganie się z Waldemarem Doskoczem i Jarosławem Pinelesem będzie z pewnością wielkim przeżyciem - powiedział Marcin Opałka.

To będzie ciężka próba dla nas i samochodu. Jeśli już spadł śnieg, to wolałbym żeby leżał przez cały czas trwania rajdu. Najgorszym z możliwych rozwiązań byłyby na tych trudnych trasach zmienne warunki pogodowe. Mam więc nadzieję, że nie będziemy skazani na logistyczną loterię z doborem opon - powiedział Przemek Bosek.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: marcin | Renault Megane | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje