Reklama

Nieudany weekend Kubicy

Niezbyt udane były dla Roberta Kubicy ostatnie w tym sezonie, a zapewne także w jego karierze wyścigi World Series by Renault we Włoszech na torze Monza. Podczas pierwszego startu po zderzeniu z Colinem Flemingiem (Jenzer Motorsport) wypadł z toru, a w trakcie drugiego wyścigu z powodu awarii technicznej musiał się wycofać z zawodów.

Tym niemniej nasz najlepszy kierowca wyścigowy już wcześniej zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu World Series by Renault.

Niedawno Kubica brał udział w testach Formuły GP2 na francuskim torze Paul Ricard. Przygotowuje się także do testu z zespołem Renault F1 Team (odbędzie się on 2 grudnia br.), który będzie nagrodą za wywalczenie mistrzostwa World Series. Niewykluczone także, że Polak ponownie przystąpi do prestiżowego wyścigu Formuły 3 - Macau Grand Prix (traktowany jako nieoficjalne mistrzostwa świata Formuły 3), w którym w zeszłym roku zajął drugie miejsce, bijąc zarazem rekord toru.

Reklama

Niestety jak już informowaliśmy okazało się, że zwycięstwo w World Series by Renault nie było wystarczające dla FIA aby przyznać Kubicy superlicencję F1. Dlatego też polski kierowca nie mógł skorzystać z zaproszenia zespołu Minardi na treningi przed Grand Prix Chin.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: uda | kierowca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje