Nie chcemy gwiazdek na rejestracjach

2 maja weszło w życie rozporządzenie Ministra Transportu i Budownictwa, wprowadzające nowy wzór tablic rejestracyjnych. Tablice wydane do 1 maja br. zachowały jednak ważność, ale kto chce może wymienić tablice na takie z gwiazdkami. Okazuje się, że chce niewielu...

Zgodnie z rozporządzeniem resortu transportu z 20 kwietnia br., w nowym wzorze tablic w lewej części znajduje się symbol UE - 12 pięcioramiennych gwiazdek na niebieskim tle - oraz polski znak - litery „PL”.

Reklama

Jakiś czas temu w ankiecie zamieszczonej na łamach serwisu zapytaliśmy Was czy jesteście za wprowadzeniem na tablicach rejestracyjnych symbolu Unii Europejskiej (patrz obok). W ankiecie wzięło udział prawie 70 tys. Czytelników. Aż 63 procent z Was było za pozostawieniem na rejestracjach biało - czerwonej flagi. Za „gwiazdkami” opowiedziało się 33 procent internautów.

To niewielkie zainteresowanie gwiazdkami na tablicach rejestracyjnych widoczne jest w wydziałach komunikacyjnych. Wymieniających stare rejestracje z flagą Polski na "unijne" jest bardzo mało. Zapewne z tego powodu, że wymiana kosztuje!

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: chcę | gwiazdki | Nie

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje