Motoryzacyjna amnezja

Ostatnie tłuste lata zaowocowały niestety motoryzacyjną amnezją. Otwarcie się rynku na zachodnią motoryzację sprawiło, że coraz mniej kierowców potrafi nawiązać dialog ze swoim autem.

Wielu panów, bez żenady, przyznaje się, że miałoby problem z samodzielną wymianą przebitego koła, aby wymienić wycieraczki udają się do serwisu. Oczywiście fakt, że nie znamy podstaw działania samochodu nie jest niczym złym - jeśli stać nas na nonszalanckie dofinansowywanie autoryzowanych stacji obsługi wszystko jest w porządku. Problem w tym, że kosztuje to nie tylko sporo pieniędzy, ale także i czasu.

Reklama

Dla własnej wygody i bezpieczeństwa dobrze jest zapoznać się z kilkoma radami, które pozwolą nam poczuć się pewniej i zrozumieć potrzeby naszego samochodu. Zwłaszcza w okresie jesienno zimowym, kiedy to nasze auto zmagać się musi z niskimi temperaturami i wilgocią. Pamiętajmy, że nasz pojazd to nie tylko cztery koła i cieszący oko znaczek na masce. Samochód składa się z wielu układów, a prawidłowe działanie każdego z nich zależy od kilku czynników.

W trosce o Wasze bezpieczeństwo i kondycję waszych samochodów polecamy zapoznać się z naszym poradnikiem "Auto w zimie". Dowiecie się z niego m.in.: co to jest aquaplaning, jak optymalnie dobrać opony i zadbać o kondycję akumulatora.

Przeczytacie również, jak sprawić by nasz diesel nie poddał się zimie, po co właściwie wymienia się olej i co się stanie, jeśli zapomnimy zadbać o odpowiedni płyn w układzie chłodzenia.

Dowiecie się również, jakie zagrożenia czyhają na Was w tym najtrudniejszym dla kierowcy i samochodu okresie. Miłej lektury.

Dowiedz się więcej na temat: problem | amnezja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje