Reklama

Mocne mięśnie karku Kubicy

Robert Kubica zajął czwarte i trzynaste miejsce podczas piątkowych treningów przez Grand Prix Hiszpanii. Zawody odbędą się w niedzielę na torze Catalunya.

Oto co po sesjach treningowych powiedział polski kierowca zespołu BMW:

Reklama

"GP Hiszpanii rozgrywane jest na torze, który świetnie znam. Pierwszy z dzisiejszych treningów rozpoczął się na mokrej nawierzchni, dlatego musieliśmy nieco poczekać, by warunki na torze się ustabilizowały. Testy na wysychającej nawierzchni nie zapewnią nam wiarygodnych danych, stąd właśnie nasze oczekiwanie w początkowej fazie pierwszej sesji treningowej.

Podobnie jak w poprzednich weekendach Grand Prix, dziś również skoncentrowaliśmy się głównie na testowaniu opon. Testy służą temu, by zapewnić moim kolegom jak najwięcej użytecznych informacji, stąd też głównie przeprowadzaliśmy symulacje dłuższych przejazdów. Udało mi się dziś pokonać znaczny dystans. Łącznie przejechałem 55 okrążeń, czyli ponad 250 km. W miarę upływu czasu tor stawał się coraz bardziej przyczepny, a ja borykałem się z dużą podsterownością. Nie wprowadzaliśmy jednak poprawek w ustawieniach, bo program był bardzo napięty i musieliśmy przeprowadzić wszystkie zaplanowane wcześniej symulacje.

Circuit de Catalunya to jeden z najciekawszych torów w kalendarzu mistrzostw świata. Jest bardzo techniczny, wyprzedzanie jest tu bardzo trudne a niezwykle wysokie przeciążenia na szybkich zakrętach stawiają przed kierowcą nie lada wyzwanie. Trzeba być świetnie przygotowanym, w szczególności jeśli chodzi o mięśnie karku. "

Całą wypowiedź Roberta Kubicy przeczytasz w serwisie Motosport.

,Formuła 1 w INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Grand | Grand Prix | mięśnie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje