Reklama

Mobilna technologia Alpine

Firma Alpine wykorzystała wszystkie swoje zasoby, całą swoją zaawansowaną technologię i swoje szerokie kompetencje, by stworzyć najbardziej kompleksowy i najdoskonalszy system rozrywki samochodowej spośród dostępnych na rynku.

Alpine oferuje wszelkie samochodowe systemy multimedialne, jakich potrzebujesz lub o jakich marzysz. Nawet takie, o których nie sądziłeś, że w ogóle są możliwe.

Nagrodzona jakość

Najnowsze modele radioodtwarzaczy Alpine, pomimo niskich cen oferują niezwykłą ilość funkcji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, za mniej otrzymujesz więcej! Każdy z odtwarzaczy potrafi odczytywać pliki MP3, współpracować z kultowym iPodem, dodatkowymi wzmacniaczami mocy czy fabrycznym sterowaniem z kierownicy. Wszystkie produkty Alpine niezmiennie charakteryzuje legendarna jakość dźwięku i niezawodność. Wyższe modele odtwarzaczy oferują ponadto nowatorskie wciskane pokrętło regulacji głośności, 4 kolory podświetlenia (czerwony, niebieski, zielony i bursztynowy), wyjście o mocy 4x50W i obsługę Bluetooth. Najlepszym przykładem najwyższej jakości w niezwykle przystępnej cenie (579 zł) może być model CDE-9871R/RR, który bezapelacyjnie wygrał testy porównawcze przeprowadzone przez redakcje tygodnika "Auto Świat" oraz magazynu "GT". Warto wiedzieć, że wszystkie modele 2007 od najtańszego CDE-9870R (za 499 zł) do CDA-9855R (1399 zł) charakteryzują się świetnym stosunkiem możliwości do ceny...

Przyszłość to iPOD

Niemal nieograniczona ilość muzyki, którą możesz odtwarzać z najwyższą jakością w Twoim samochodzie? Brzmi to jak fikcja, prawda? Jest to jednak rzeczywistość! Obecnie wszystkie modele radioodtwarzaczy Alpine bezpośrednio wspołpracują z iPodem, pozwalając na sterowanie i wyświetlanie bezpośrednio z samochodowego radia.

Prawdziwie przełomowym produktem jest najnowsze urządzenie - radioodtwarzacz IDA-X1001, który zapewnia najlepsze z możliwych wykorzystanie iPoda w aucie. Oprócz iPoda, możesz odtwarzać muzykę z pamięci USB lub słuchać radia. Zapomnij o płytach CD. Złącze USB służy także do podłączania innych urządzeń niż tylko iPodów, użytkownik może przyłączyć swoją pamięć USB, a także odtwarzacze MP3 i WMA USB. Żądany utwór szybko i łatwo znajdzie za pomocą funkcji wyszukiwania plików i folderów.

IDA-X001, tak jak wiele radioodtwarzaczy Alpine, zapewnia możliwość obsługi pilotem na kierownicy oraz jest kompatybilny z Bluetooth. Dzięki kolorowemu (możliwość dobrania tła), szczegółowemu wyświetlaczowi i specjalnemu pokrętłu urządzenie pozwala na łatwą nawigację wśród zbiorów cyfrowych oraz umożliwia uzyskanie nieosiągalnej dla innych, znakomitej jakości dźwięku.

Reklama

Wprost nie do wiary, jak szybko i łatwo można znaleźć żądany utwór za pomocą funkcji Quick Search. Wystarczy tylko obrócić duże pokrętło, by przewinąć listę do przodu lub do tyłu, bądź nacisnąć i przytrzymać przycisk SEARCH, by uzyskać dostęp do alfabetycznego spisu i szybko wybrać z niego żądaną piosenkę. W dodatku można wybrać klucz wyszukiwania, jak artysta, album, tytuł, rodzaj muzyki, podcast, książka dźwiękowa i kompozytor.

W czerwcu 2007, z okazji premiery IDA-X001 na polskim rynku, Alpine oferuje promocyjny zestaw: specjalna edycja iPoda Nano 2 GB z wygrawerowanym logiem Alpine wraz z IDA-X001 jest sprzedawana za 1999 zł !

Jak się dobrze prowadzić?

Najlepszy sposób na dobre prowadzenie to zainstalowanie w samochodzie sytemu nawigacji satelitarnej Alpine NVE-N099P, urządzenia bezwzględnie najdoskonalszego, wyprzedzającego swoimi możliwościami zdolności firm dostarczających dane do map cyfrowych przynajmniej o dwie generacje. Głównym atutem jest 64bitowy procesor RISC wspomagany przez 64MB pamięci podręcznej, dzięki czemu wszelkie kalkulacje trasy i ich zmiany odbywają się w piorunującym tempie (377 MIPS). Dodatkowo w NVE-N099P możemy odnaleźć 12 kanałowy odbiornik GPS umiejscawiający nasz pojazd z niesłychaną dokładnością i częstotliwością odświeżania pozycji. Do kompletu niezawodna mechanika DVD odczytująca dane z płyt DVD-ROM z mapami, począwszy od tego roku dane przestają się mieścić na jednej nawet dwuwarstwowej płycie DVD. Europa została podzielona na dwie części - wschód i zachód, jednak każda mapa zawiera część wspólną w postaci Austrii, Czech, Danii i Niemiec. "Wschodnia" mapa zawiera cyfrowe dane dotyczące naszego kraju, a dokładnie 648 327 kilometrów dróg, a przy nich 63 421 adresów miejsc użyteczności publicznej.

Pod względem przyjazności obsługi nawigacja Alpine nie ma sobie równych, szczególnie gdy połączona jest z jednym z ekranów dotykowych noszących logo tego samego producenta. Logika, wygoda, intuicyjne sterowanie prowadzą do niezwykle szybkiej i prostej obsługi tego skomplikowanego wewnętrznie urządzenia. W przypadku korzystania z monitora pozbawionego obsługi dotykiem do usług mamy funkcjonalnego pilota zdalnego sterowania. Obraz pojawiający się na ekranie monitora jest bardzo przyjazny dla oka zarówno w dzień jak i w nocy, mamy też możliwość wyboru wskazań np.: "klasyczna" mapa, mapa "trójwymiarowa", obraz dzielony mapa/strzałki, lista zakrętów, informacje o ważnych punktach na autostradzie itp... Oprócz funkcji automatycznego powiększania skrzyżowań przy zbliżaniu się do nich, nawigacja pozwala nam na wybór jednej z 14 skal mapy od 50m do 400km. Dzięki wspomnianemu już procesorowi zmiana skali i przewijanie z podglądem mapy w każdej z nich odbywa się płynnie bez zacięć znanych z dotychczasowych systemów nawigacyjnych.

Do wykorzystania mamy 200 punktów pamięci usprawniających znacznie korzystanie w przypadku częstych wizyt w określonych punktach. Oczywiście do dyspozycji mamy wiele innych ustawień indywidualnie dopasowujących sposób działania do preferencji użytkowników np.: omijanie dróg płatnych, autostrad, przepraw promowych, wyświetlanie interesujących punktów w postaci ikon na mapie itd.

Przy każdym obliczaniu trasy komputer nawigacyjny daje nam do wybrania jedną z trzech możliwych tras :szybka1, szybka 2, krótka kierując się przy tym wprowadzonymi przez nas średnimi prędkościami z jakimi zazwyczaj poruszamy się w mieście, poza nim oraz po autostradach. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie jesteśmy zadowoleni z zaproponowanych opcji możemy wskazać do 5 punktów przez które chcemy przejechać lub też poruszać się "własnymi ścieżkami" z zawsze czuwającym i przeliczającym trasę aniołem stróżem marki Alpine. Wybór celu odbywa się na kilka sposobów: adres, kod pocztowy, ciekawy punkt lub też po prostu wskazanie punktu docelowego na mapie.

Wybrane kraje Europy mogą korzystać z dobrodziejstw systemu TMC informującego o możliwych korkach, pozwalającym na automatyczne ich omijanie - tuner TMC stanowi oczywiście integralną część systemu NVE-N099P. W niektórych miastach Europy zachodniej możemy napotkać ikony odwzorowujące prawdziwy wygląd budynków i monumentów, w tychże miastach można skorzystać z funkcji wskazywania pasa ruchu, którym powinniśmy się poruszać aby dotrzeć do celu. Oprócz wspomnianych informacji wyświetlanych na ekranie monitora system nawigacyjny podaje też wskazówki głosowe w naszym ojczystym języku.

NVE-N099P może współpracować z wieloma typami monitorów LCD Alpine. Jednym z wygodniejszych sposobów korzystania z nawigacji jest jej podłączonie do stacji multimedialnej - radioodtwarzacza DVD wyposażonego w dotykowy ekran LCD. Dzięki takiemu rozwiązaniu nasz samochód staje się prawdziwą salą - koncertową/kinową/odsłuchową (niepotrzebne skreślić). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy równolegle odtwarzaczać ulubiony koncert z płyty DVD i obliczać nową drogę (wskutek np. informacji o korkach, wychwyconych przez nawigację) - tak elastyczny jest tylko Alpine !

W tym roku Alpine stawia na dwa modele stacji multimedialnych IVA-W200Ri - o rozmiarze 2 DIN i 1 DINową (z wysuwanym ekranem) IVA-D105R.

Na koniec informacja bardzo ważna - nawigacja NVE-N099P wraz ze stacją multimedialną IVA-W200Ri lub IVA-D105R kosztuje 6999 PLN, czyli o równe 3000 PLN taniej niż do tej pory !!!

Gdzie to kupić ?

Nigdy do tej pory sprzęt Alpine nie oferował tak wiele za tak mało. Zachęcamy do wizyty na stronie www.alpine.com.pl lub odwiedzin u najbliższego dealera Alpine by w pełni poznać możliwości urządzeń i pełną ofertę na ten rok.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama