Reklama

Minardi PS02

W ostatni piątek na Międzynarodowym Lotnisku w Kuala Lumpur odbyła się prezentacja zespołu KL Minardi Asiatech. Był to pierwszy w historii przedsezonowy pokaz zespołu F1 w Malezji. Kraj ten nie został wybrany przypadkowo na prezentację zespołu Paula Stoddarda. Od lat najbiedniejszy w stawce team podpisał bowiem niedawno wielomilionową (oczywiście w dolarach) umowę z firmami wspierającymi pierwszego Malezyjskiego kierowcę w F1, Alexa Yoonga. Jest to m.in. kontrakt ze sponsorem strategicznym miastem Kuala Lumpur oraz dalekowschodnim gigantem z branży bukmacherskiej Magnum. Zobacz zdjęcia z prezentacji Minardi w naszej GALERII.

Nowy model PS02 uczestniczył już w przedsezonowych testach. Pokazał się w nich z nie najgorszej strony, choć zdarzyło się sporo drobnych usterek technicznych. Specjaliści z Asiatecha gwarantują, że i jednostka napędowa powinna być silniejsza i bardziej niezawodna niż Coswortha z ubiegłego roku. Za sterami Minardi PS02 obok Alexa Yoonga zasiądzie Australijczyk, Mark Webber.

Reklama

Prezentacja Minardi została przedłużona konferencją prasową, na której członkowie ekipy odpowiadali na pytania dziennikarzy. - Przybyliśmy tu do Malezji z trzema gotowymi samochodami i tysiącami kilometrów testów, które wykonaliśmy na europejskich torach. Mamy nowy silnik Asiatech, nowych kierowców i nowych partnerów - głównego sponsora "Go KL", Magnum Corporation Berhad, Admiral, BSA i PS Suria, z którymi możemy wiele zdziałać. Teraz udamy się do Australii, gdzie czeka nas pierwszy prawdziwy egzamin - powiedział szef zespołu, Paul Stoddard.

W najbliższy weekend od 28 lutego do 3 marca w Melbourne odbędzie się inaugurujący obecny sezon F1 wyścig o GP Australii.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: prezentacja | kuala lumpur

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje