Reklama

Loeb kontra... Arabka

Abir Batikhi jest pierwszą Arabką, która zasiadła za kierownicą samochodu rajdowego i rywalizuje z najlepszymi zawodnikami na trasie zaliczanego do klasyfikacji MŚ rajdu Jordanii.

38-letni Jordanka jedzie subaru imprezą. Należy do wyróżniających się kierowców tego pustynnego kraju - wygrała kilka mniejszych zawodów. Dzięki temu znalazła się w gronie 11 zgłoszonych jordańskich ekip.

To doskonała okazja by pokazać świata, że arabskie kobiety mogą rywalizować z najlepszymi w męskim sporcie - powiedziała Batikhi.

Wśród jej rywali znajduje się broniący mistrzowskiego tytułu Sebastien Loeb. Francuz walczy o rekordowe, 40. zwycięstwo w cyklu MŚ. Rajd

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: arabki | loeb | arabka

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy