Reklama

Kuzaj siódmy po pierwszym etapie Rajdu Semperit

Po 9 odcinkach specjalnych Leszek Kuzaj i Maciej Wisławski zajmują siódme miejsce w rajdzie ze stratą 1:20.8 min., a Tomasz Kuchar plasuje się na 9. miejscu (+2:28.6).

Zakończył się pierwszy etap Rajdu Semperit. Przypomnijmy, że dzisiaj zawodnicy trzykrotnie przejeżdżali trasę tylko trzech odcinków specjalnych. Dodatkową trudność stanowił fakt, że na asfaltowe trasy nanoszone było coraz więcej błota i piachu, a z pozoru znajoma trasa przy każdym przejeździe stawała się zupełnie inna. W tych trudnych warunkach nieźle radziła sobie załoga MOCNE RALLY w swojej toyocie corolli WRC. Oto co nasi zawodnicy powiedzieli po drugiej pętli:

Reklama

Leszek Kuzaj: - Na drugim odcinku specjalnym drugiej pętli mieliśmy mały problem: wydawało mi się, że uszkodziłem zawieszenie. Musiałem trochę zwolnić, by przekonać się, że na szczęście wszystko jest OK. Trzeci odcinek tej pętli, czyli szósty w rajdzie, został anulowany. Cały czas staram się jechać bezpiecznie. Potwierdziły się moje przypuszczenia, że konkurencja będzie potwornie mocna, więc na razie nie podejmujemy zbędnego ryzyka. Bardzo zależy mi na dojechaniu do mety i jest to moje najważniejsze zadanie w tym rajdzie. Ostatnią pętlę pojedziemy dość spokojnie, bo wiemy, że jeden błąd może nas tu wiele kosztować.

Maciej Wisławski: - Pierwszej pętli wcale nie traktowaliśmy ulgowo, to był "pełny ogień". Na dwóch rozegranych odcinkach drugiego przejazdu Leszek poprawił obydwa czasy o kilka sekund, mimo sporej straty na jednym z cięć podczas drugiego odcinka. Uważam, że jeśli pojedziemy trzecią pętlę w podobnym tempie, będzie to znakomity wynik przed drugim etapem, w pełni nas satysfakcjonujący, zważywszy na bardzo mocną konkurencję. W opisie trasy postanowiłem niczego nie zmieniać, jest on bardzo dokładny. Jednak musimy się pilnować, wiemy, że trzeci przejazd będzie jeszcze utrudniony i musimy być gotowi na różne niespodzianki. Ale cóż, warunki są takie same dla wszystkich. Jak na razie jedziemy bez problemów z samochodem, a to jest chyba najważniejsze.

Po dzisiejszych odcinkach specjalnych team Kuzaj /Wisławski zajmuje siódme miejsce ze stratą 1:25.5 min. a załog Kuchar/Szczepaniak plasuje się na 9 miejscu (+2:41.8).

Jutro zawodnicy będą mieli do przejechania kolejne 9 odcinków specjalnych. Będziemy je relacjonować na bieżąco!

Klasyfikacja po I etapie

1. Armin Schwarz/Manfred Hiemer (Niemcy) skoda octavia WRC - 52.11,7 min.

2. Raimund Baumschlager/Klaus Wicha (Austria/Niemcy) ford focus WRC - 52,4 s straty

3. Achim Moertl/Stefan Eichhorner (Austria) peugeot 206 WRC - 52,5 s

4. Franz Wittmann/Fred Berssen (Austria/Niemcy) toyota corolla WRC - 1.04,5 min.

5. Armin Kremer/Bernd Seiter (Niemcy) subaru impreza WRC - 1.09,2 min.

6. Markus Mitterbauer/Ilka Petrasko (Austria) toyota corolla WRC - 1.11,7 min.

7. Leszek Kuzaj/Maciej Wisławski (Polska) toyota corolla WRC 1.25,5 min.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kuchar | zawodnicy | Austria | Niemcy | leszek kuzaj | wrc | kuzaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje