Reklama

Kuzaj przed Semperitem

Leszek Kuzaj wraz z Maciejem Wisławskim przygotowują się do startu w rajdzie Semperit. Załoga zespołu MOCNE RALLY przez dwa ostatnie dni zapoznawała się z trasą.

Leszek Kuzaj ocenił odcinki specjalne jako trudne technicznie i wymagające sporej uwagi.

Reklama

LESZEK KUZAJ: - Jesteśmy po dwóch dniach jazd zapoznawczych. Już teraz cieszę się, że jadę z tak znakomitym i doświadczonym pilotem, jakim jest bez wątpienia Maciek Wisławski. On startował tu już pięciokrotnie, więc jego doświadczenie będzie miało z pewnością duży wpływ na naszą jazdę. Poza tym, to cudowny człowiek, z którym świetnie spędza się czas w samochodzie. Nasza współpraca układa się znakomicie.

Tegoroczna obsada Rajdu Semperit jest niezmiernie wymagająca. Poza zespołem Skody (Armin Schwarz i Stanislav Chovanec) w imprezie wystartuje Achim Moertl za sterami znakomitego Peugeota 206 WRC, który w piękny sposób zwycięża teraz na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata. Z tym kierowcą ścigałem się w 97 roku w klasyfikacji grupy N i wtedy z pojedynku z nim wyszedłem zwycięsko. W nadchodzącym Sempericie pojedzie także Mistrz Austrii Raphael Sperrer w Seacie Cordoba WRC. Doświadczony Raimund Baumschlager przesiadł się do Forda Focusa WRC i on też może pojechać szybko na znanych sobie trasach. Austriak Willi Steng i bojowo nastawiony Czech Tomas Hrdinka, obaj w Subaru Impreza WRC, również są w stanie zwyciężać na odcinkach specjalnych.

Na pewno będzie ciekawie, szczególnie, że Mistrzostwa Austrii są już zakończone i kierowcy nie muszą bawić się w zbieranie punktów. Wszyscy pojadą na sto procent. My także spróbujemy włączyć się do walki, szczególnie, że będziemy mogli porównać nasze czasy z bardzo mocną fabryczną załogą Skody, za kierownicą której zasiądzie sam Armin Schwarz. Stawiam, że to właśnie on narzuci tutaj tempo, które inni będą starali się utrzymać. Trudno jest jednak przewidzieć cokolwiek, bo trasa rajdu jest jak co roku zmienna i trudna technicznie. Semperit będzie dla nas doskonałym sprawdzianem przed następnym sezonem, a zdobyte w nim doświadczenia bardzo przydadzą się w przyszłości.

MACIEJ WISŁAWSKI: - Podtrzymuję swoją opinię o Sempericie. Ten rajd jest bardzo specyficzny i piekielnie trudny. Wymaga ogromnych umiejętności technicznych i mocnego zdrowia. Teraz pogoda jest bardzo ładna, ale w sobotę jeździliśmy tuż po deszczu. Jeśli będzie padało, na tych drogach zrobi się istne lodowisko. Łączniki szutrowe stanowiące 10-15% odcinków specjalnych nie ułatwiają zadania kierowcom. Tak więc patrząc na historię moich startów w Sempericie: nic się nie zmieniło. Nasz opis trasy jest już prawie gotowy, zostało jeszcze opisanie cięć, ale to zrobimy ostatniego dnia przed startem. Cieszę się, że mogę pojechać w tak mocno obsadzonej imprezie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wrc | leszek kuzaj | kuzaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje