Reklama

Kubica trzeci w Szwecji

Robert Kubica zajął trzecie miejsce w wyścigu będącym czwartą eliminacją Formuły Renault, rozgrywanym na szwedzkim torze Anderstorp. W kwalifikacjach Polak uzyskał czwarty czas (1:32.314) i z takiego też miejsca wystartował do wczorajszych zawodów. Spokojnie, ale szybko jadącemu kierowcy z Krakowa udało się awansować o jedno miejsce i zakończyć rywalizację na najniższym stopniu podium.

Do miejsca drugiego zabrakło naprawdę niewiele, Polak o nieco ponad pół sekundy uległ Brazylijczykowi Roberto Streitowi. Tym razem cały weekend zdominował Neel Jani. Szwajcar, który wywalczył pole position, prowadził od startu do mety całe piętnaście okrążeń. Startujący z drugiego pola lider klasyfikacji Formuły Renault Eric Salignon nie zaliczy wyprawy do Szwecji do najbardziej udanych. Francuz został wypchnięty z toru przez młodego Argentyńczyka, Estebana Guerriego i spadł na ósme miejsce. Później starał się ambitnie odrabiać straty, ale skończyło się na zaledwie piątym miejscu.

Reklama

Dzięki efektownemu zwycięstwu, a także najlepszemu wynikowi w kwalifikacjach oraz najszybszemu okrążeniu podczas zawodów, Neel Jani zdobył 34 punkty i w klasyfikacji zrównał się z Polakiem obaj z 64 oczkami na koncie zajmują miejsca 3/4. Drugi jest Francuz Nicolas Lapierre (68 punktów, dziś dopiero dziewiąty), a prowadzi jego rodak Eric Salignion. Ten ostatni stracił dziś nieco do najgroźniejszych rywali, ale z dorobkiem 98 punktów wciąż może być jeszcze spokojny. Inna sprawa, że lider obawia się najbardziej właśnie naszego kierowcy, twierdząc że to właśnie młodziutki Kubica może najbardziej na niego naciskać w dalszej części sezonu. W tym roku do rozegrania pozostało bowiem jeszcze pięć rund cyklu. Najbliższa zostanie rozegrana już 13 lipca na niemieckim torze Oschersleben.

Czołówka wyścigu:

1 JANI Neel (CH) 23:13.573

2 STREIT Roberto (BR) +8.132

3 KUBICA Robert (PL) +8.705

4 KLIEN Christian (A) +13.688

5 SALIGNON Eric (F) +18.891

6 MONDINI Giorgio (CH) +21.801

7 LOPEZ Jose Maria (ARG) +22.776

8 PERERA Franck (F) +22.983

9 LAPIERRE Nicolas (F) +24.504

10 GUERRIERI Esteban (ARG) +24.831

autoklub.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: kierowcy | robert | Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje