Reklama

Kubica najlepszy w Bilbao!

Baskijska publiczność oszalała na punkcie Roberta Kubicy - Polak zwyciężył w pierwszym w historii wyścigu World Series by Renault na ulicznym torze Bilbao. W drugim biegu był ósmy.

Kubica, zdecydowany lider klasyfikacji mistrzowskiej, wykorzystał wywalczoną w sobotę pierwszą pozycję startową i prowadził w pierwszym biegu od startu do mety. Była to jego druga wygrana w tym sezonie - Polak jest pierwszym kierowcą w WSbR, który wygrał więcej niż jeden wyścig. Zawody ogląda na miejscu reporter INTERIA.PL.

Z triumfu Polaka cieszyły się tysiące baskijskich kibiców - siedziba jego zespołu, Epsilon Euskadi, położona jest kilkadziesiąt kilometrów od Bilbao. To miasto jest stolicą okręgu Euskadi (Kraj Basków), który wspiera zespół Kubicy. Na podium reprezentant władz miasta wręczył polskiemu kierowcy tradycyjne nakrycie głowy, zwane "txapeldun". Kiedy Robert włożył je na głowę, baskijską publiczność ogarnęła prawdziwa euforia.

Przewaga Roberta Kubicy w klasyfikacji mistrzowskiej wynosi 28 punktów. Wśród zespołów liderem jest Epsilon Euskadi.

Reklama

- Bardzo się cieszę z wygranej w "domowym" wyścigu mojego zespołu - to dla nich szczególny powód do dumy i radości. Dla mnie najważniejsze jest umocnienie się na pozycji lidera mistrzostw oraz fakt, że jako pierwszy kierowca w tej serii wygrałem dwa wyścigi. - powiedział po wyścigu Robert Kubica.

A w drugim wyscigu krakowski kierowca startowal z 6 pola. Problemy ze zmianą kół w boksie spowodowały, że ostatecznie zajął ósme miejsce.

A już teraz serwis Motoryzacja zaprasza na czat z Robertem Kubicą. Odbędzie się on w najbliższy wtorek o godz. 13.30.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ z Bilbao.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: motoryzacja | publiczność | Robert Kubica | bilbao | najlepszy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama