Reklama

Kubica 10. na treningu!

Rozpoczynający się weekend przejdzie do historii polskich sportów motorowych. Niezależnie od osiągniętego wyniku Robert Kubica zostanie pierwszym Polakiem, który wziął udział w wyścigu Grand Prix. Chociaż wyścig odbędzie się dopiero w niedzielę, to polski kierowca już dziś będzie miał pełne ręce roboty.

Co prawda, inaczej niż do tej pory, Kubica nie wziął udziału w pierwszym treningu na torze Hungaroring. Podobnie postąpił jego partner z zespołu, Nick Heidfeld. To oznacza, że żaden bolid BMW nie pojawił się na torze, bowiem team został pozbawiony kierowcy testowego.

Reklama

Zarówno Robert Kubica, jak i Nick Heidfeld nie pojeździli sobie za wiele także w drugiej, zakończonej o 15.00 sesji treningowej. Ze wzgledu na konieczność oszczędzania silników bolidów, które muszą wystarczyć na jutrzejsze treningi (początek o 11.00) i kwalifikacje (o 14.00), a także sam niedzielny wyścig, obaj kierowcy pokonali tylko po 11 okrażeń.

Szybszy okazał się Heidfeld, którego z czasem 1.23:934 sklasyfikowano na 9. miejscu. Kubica był tylko odrobinę wolniejszy - czas 1:24.106 oznaczał 10. lokatę.

W pierwszym dzisiejszym treningu najszybszy okazał się Kimi Raikkonen (McLaren, 1:21.624), który wyprzedził testowego kierowcę Hondy, Athony'ego Davidsona (1:22.396) i Michaela Schumachera (Ferrari, 1:22.499).

Popołudniową sesję wygrał kierowca Ferrari, Felipe Massa, który uzyskał rewelacyjny czas 1:21.778. Ponad sekundę stracili piloci Renault Fernando Alonso (1:23.097) oraz Giancarlo Fisichella (1:23.189). Michael Schumacher (Ferrari), który pokonał aż 19 okrążeń, zajął dopiero ósme miejsce, a więc tuż przed Heidfeldem i Kubicą.

W drugiej sesji treningowej wzięli udział wszyscy zgłoszeni zawodnicy.

Jeśli na podstawie wyników drugiego treningu można wyciągać jakieś wnioski (nie mamy danych o ilości paliwa i planach treningowych zespołów), to wygląda na to, że walka o zwycięstwo w niedzielnym Grand Prix będzie toczyła się między zespołami Renault i Ferrari, co nie jest żadną niespodzianką. Natomiast cieszyć może dużo lepsza niż tydzień temu podczas Grand Prix Niemiec forma bolidów BMW...

Wyniki treningów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Grand | kierowca | Robert Kubica | robert | wyścig | heidfeld | Grand Prix | treningi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy