Reklama

Koniec Smarta Forfour

Koncern DaimlerChrysler ciągle szuka sposobów na zmniejszenie strat generowanych przez Smarta. Markę próbowano sprzedać, a gdy nie znaleziono nabywcy zakończono produkcję Smarta Roadster, zrezygnowano z planów wprowadzenia na rynek modelu ForMore.

Obecnie koncern podjął decyzję o wycofaniu z linii produkcyjnych modelu ForFour. Od dwóch lat budowany on jest w holenderskim Born w należącej do Mitsubishi fabryce, gdzie powstają również Colty.

W zeszłym roku wyprodukowane 115 tysięcy egzemplarzy Smartów, podczas gdy plany zakładały 210 tysięcy. Zaś sprzedaż Coltów idzie bardzo dobrze...

Kiedy zakończona zostanie produkcja Smarta ForFour oraz ile osób w Born utraci w związku z tym pracę jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że zwolnionych zostanie 300 osób z centrali DaimlerChryslera w Stuttgarcie oraz, że w przyszłym roku na rynek trafi nowa generacje modelu ForTwo, który sprzedawany będzie m.in. w Ameryce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: koncern | Smart ForFour

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy