Reklama

Koleiny coraz większe, a rząd milczy

Urzędnicy Ministerstwa Infrastruktury nabrali wody w usta w sprawie dróg krajowych, po których mimo upałów wciąż mogą jeździć ciężarówki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nadal twierdzi, że większość krajowych tras w Polsce jest w bardzo dobrym stanie i nic im nie zagraża.

Reklama

Reporter RMF FM Paweł Świąder interweniował w sprawie jakości polskich dróg w resorcie ministra Grabarczyka. Niestety nie było mu dane dowiedzieć się, co urzędnicy resortu myślą o propozycjach ekspertów i czy podzielają opinie GDDKiA o tak dobrym stanie tras krajowych, że przeciążone często ciężarówki im nie zagrażają.

Jedna z urzędniczek przez prawie 3 godziny zapewniała, że czeka na informacje z departamentu, aż w końcu przestała odbierać telefon. Eksperci są zdania, że w takie upały jak teraz, niektóre odcinki dróg krajowych - przede wszystkim te w najgorszym stanie - mogłyby zostać zamknięte dla wielotonowych TIR-ów.

Tym bardziej, że synoptycy z IMiGW ostrzegają, że podczas takich upałów, może dojść do uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg. Pilnego remontu wciąż wymagają cztery tysiące kilometrów dróg krajowych.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: GDDKiA | ciężarówki | urzędnicy | rząd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje