Reklama

Kodo, SkyActive-D i SkyPassion, czyli Mazda 6

Nowa Mazda 6 to jeden z najładniejszych nowych samochodów dostępnych obecnie w sprzedaży.

Japońscy styliści, kierując się tzw. filozofią Kodo, która inspiruje się naturą i przyrodą, stworzyli pojazd, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Dynamicznie narysowana sylwetka po prostu przyciąga wzrok.

Wnętrze nie jest już zaprojektowano z takim polotem, jak nadwozie, ale nie można zarzuć mu braku ergonomii. Wszystkie przyciski i przełączniki są w zasięgu ręki, a ich obsługa jest intuicyjna.

Testowany przez nas egzemplarz napędzany jest wysokoprężnym silnikiem 2.2 SkyActiv-D o mocy 175 KM i posiada manualną, sześciostopniową skrzynię biegów. Poziom wyposażenia to SkyPassion, w samochodzie znajdziemy m.in. automatyczne światła drogowe, kamerę cofania, system infotainment, reflektory biksenonowe z doświetlaniem zakrętów, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa czy system automatycznego hamowania.

Reklama

Mazda 6 to przedstawiciel segmentu D. Na rynku przychodzi mu więc rywalizować Volkswagenem Passatem. W Europie na pewno nie będzie to łatwe zadanie, chociaż atutów Mazdzie na pewno nie brakuje.

Czytaj również: Mazda 6. Samochód z "pakietem filozoficznym".

Oto jak testowana Mazda 6 prezentuje się na filmie:

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy