Reklama

INTERIA.PL na torze Monza

To jeden z najsłynniejszych i najszybszych torów wyścigowych świata. Powstał w 1922 roku na terenach parku Villa Reale w miejscowości Monza koło Mediolanu. Właśnie tutaj odbywa się "Media days in Monza", na których jest także reporter INTERIA.PL.

Jesteśmy na oficjalnej inauguracji wyścigów samochodów turystycznych z cyklu FIA WTCC (World Touring Car Championship), które rok temu dołączyły do listy dwóch innych serii mistrzostw świata organizowanych przez FIA (Formuły 1 i rajdowych mistrzostw świata). Zawody te to 10 podwójnych rund rozgrywanych na trzech różnych kontynentach: w Europie, Azji i Ameryce.

Ten sezon zapowiada się niezwykle interesująco. Wystartują w nim takie oficjalne teamy jak: BMW, Chevrolet, Seat, Honda i być może także rosyjski AvotZaz (dwie łady przygotowane przez niemiecki MTEC Sport) oraz w ramach prywatnych zespołów m.in. Alfa Romeo i Peugeot.

Reklama

Sezon rozpocznie się 1 kwietnia właśnie na torze w Monza, a za kierownicami samochodów zasiądą tak znani kierowcy jak m.in. Markko Martin, który jeździć będzie Hondą.

TUTAJ przeczytasz więcej.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: monza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy