Reklama

II Rajd Młodych Peugeot - sobota

Aż z Lublina przyjechał zwycięzca pierwszego dnia trzeciej, rozegranej w Olsztynie eliminacji Rajdu Młodych Peugeota. Impreza, pomyślana jako możliwość sprawdzenia się za kierownicą młodych kierowców, organizowana jest przez francuski koncern już po raz drugi. Piątka najlepszych dziś zawodników spotka się w walce z 55 innymi finalistami o główną nagrodę - Peugeota 206, udostępnionego na sezon rajdowy.

Startować w Rajdzie Młodych mogą kierowcy, którzy mają prawo jazdy i nie mają więcej niż 25 lat. Ich zadaniem jest bezbłędne przejechanie wytyczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Do półfinału awansują zawodnicy, którzy nie tylko nie pomylili trasy, ale przejechali ją w czasie krótszym od tzw. czasu bazowego. Startujący w Rajdzie Młodych kierowcy nie mogą być posiadaczami licencji rajdowej.

Reklama

Olsztyn nie okazał się zbyt gościnnym miastem dla przyjezdnych - do finału awansowało dwóch zawodników z tego właśnie miasta i jeden reprezentant pobliskiej Ostródy. Pozostałe miejsca premiowane awansem zajęli mieszkańcy Lublina i Mławy. Nie dopisała także pogoda, od rana padał drobny, ale uciążliwy deszcz. Śliska nawierzchnia spowodowała, że czasy bazowe, wyznaczone przez kierowcę rajdowego, startującego w Pucharze Peugeota, Michała Nowosiadłego, nie były zbyt wyśrubowane. Dzięki temu aż 27 kierowców awansowało do półfinału. Ten wyłonił piątkę finalistów.

Na niezbyt łatwej trasie próbowali swoich sił także dziennikarze. Tu bezkonkurencyjny okazał się najlepszy piosenkarz wśród dziennikarzy i najlepszy dziennikarz wśród piosenkarzy - Andrzej Dąbrowski z tygodnika Motor. W czołowej trójce, która spotka się także w warszawskim finale, zmieścił się także inny przedstawiciel tej redakcji - Andrzej Penkalla. Tak liczna obecność dziennikarzy tego periodyku nie jest niczym dziwnym - właśnie Motor jest patronem medialnym Rajdu Młodych. "Na pudle" zmieścił się także reprezentant Gazety Olsztyńskiej - Jacek Dobkowski.

Zwycięzcy sobotniej eliminacji:

1. Dariusz Żyhaluk (Lublin)

2. Maciej Stoma (Mikołajki)

3. Maciej Smoleński (Olsztyn)

4. Sławomir sapeda (Mława)

5. Przemysław Kastyak (Olsztyn)

Kolejny dzień zmagań uczestników Rajdu Młodych w Olsztynie jutro, następna eliminacja 7-8 lipca w Gdańsku. Finał 13 października w Warszawie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: młode | Olsztyn | kierowcy | rajd | peugeot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje