II Rajd Młodych Peugeot - niedziela

Drugiego dnia olsztyńskiej eliminacji Rajdu Młodych Peugeota startowało dokładnie tylu zawodników, co pierwszego - 118. Z tej grupy 19 udała się sztuka przejechania trasy bezbłędnie i w czasie krótszym od bazowego. Pogoda zdecydowanie się poprawiła i czasy uzyskiwane podczas półfinałów były zdecydowanie lepsze niż wczoraj.

Podobnie jak pierwszego dnia, zwyciężył zawodnik, który, by stanąć na starcie pokonał kilkaset kilometrów. Jakub Eckersdorf z Łodzi jako jedyny przejechał trasę w czasie krótszym niż 24 sekundy.

Dość odważnie postąpił startujący jako ostatni w półfinale Krzysztof Bednarczyk z Giżycka, rezygnując z przejazdu zapoznawczego. Jak się okazało, była to skuteczna taktyka, zawodnik ten zajął drugie miejsce w półfinale i oczywiście awansował do finału 13 października w Warszawie.

Pozostałe miejsca premiowane awansem zajęli: Adam Miron z Białegostoku, Marcin Trykacz z Wilkas i Piotr Saczuk z Olsztyna.

Dowiedz się więcej na temat: młode | Peugeot | rajd