Reklama

Hołowczyc znów z Wisławskim!

Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski sięgnęli już wspólnie po tytuły mistrzów (1997) i wicemistrzów (1995) Europy. Dwukrotnie wywalczyli także tytuły mistrzów Polski (1995, 1996). Po dwuletniej przerwie, ten znakomity duet powraca na rajdowe trasy. "Hołek" i "Wiślak" wystartują w tym sezonie Peugeotem 206 WRC w ośmiu rundach mistrzostw naszego kraju.

- Po bardzo trudnym dla nas sezonie 1998 miałem trochę dość zasiadania w fotelu pilota. Podjąłem się zajęć koordynatora w naszym zespole, które okazały się nie mniej absorbujące. Szybko zdałem sobie sprawę, że najbardziej odpowiada mi rola pilota rajdowego. Z tym większą radością i nie mniejszą satysfakcją przyjąłem propozycję Krzysztofa. Mam świadomość, że czeka nas bardzo trudny sezon. Mistrzostwa Polski urosły do poziomu jednej z najsilniejszych lig rajdowych w Europie. Nasi rywale są również bardzo dobrze przygotowani. Ale to wszystko jeszcze zwiększa motywację do wspólnej walki o kolejny tytuł mistrzów Polski. Podejmujemy to wyzwanie w nowym dla nas, ale znakomitym samochodzie - Peugeocie 206 WRC - powiedział Maciek Wisławski.

Reklama

- Decyzję podjęliśmy wspólnie. Tak jak przed dwoma laty Maciek zasugerował, że mistrzostwa świata to domena Jean-Marca, tak tym razem "Fortepian" nie miał wątpliwości, że w tym roku prawy fotel powinien zająć "Wiślak". W mistrzostwach Polski nie ma alternatywy dla ogromnego doświadczenia i umiejętności Maćka, a także znakomitej atmosfery jaką tworzy w całym zespole. Nie bez znaczenia w polskich warunkach jest także język ojczysty pilota. Po moich ostatnich doświadczeniach zmodyfikujemy chyba nieco system opisu trasy, ale to już powinna być drobnostka - dodał Krzysztof Hołowczyc.

Jean-Marc Fortin, pilot Krzysztofa Hołowczyca w dwóch poprzednich sezonach uwieńczonych zdobyciem tytułów mistrzów Polski w roku 1999, obejmuje w zespole rolę koordynatora firmy Kronos przygotowującej i serwisującej Peugeota 206 WRC.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: tytuły | trasy | wrc | Krzysztof Hołowczyc | hołowczyc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy