Reklama

Hołowczyc mistrzem świata?

Krzysztof Hołowczyc kandyduje do parlamentu europejskiego, ale nie oznacza to, że rozstaje się z rajdami. W wywiadzie opublikowanym w najnowszym wydaniu Magazynu Rajdowego WRC popularny „Hołek” deklaruje, że widzi szanse zostania rajdowym mistrzem świata!

Nie w rajdach płaskich, ale w mistrzostwach świata samochodów terenowych, które od 2006 roku mają zastąpić obecny Puchar FIA Cross Country.

Pierwszym krokiem do osiągnięcia celu miałby być udział w najbliższym Rajdzie Dakar. Z rozmowy można się także dowiedzieć o fundacji „Kierowca Bezpieczny” niedawno założonej przez olsztyńskiego kierowcę. Jej celem ma być poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. - Niedawno usłyszałem w telewizji, że w Iraku był ciężki tydzień, bo na froncie zginęło stu ludzi. Na polskich drogach tygodniowo ginie o dwadzieścia osób więcej! – powiedział Hołowczyc, na pytania o powód założenia fundacji.

Reklama

W nowym WRC znalazł się także obszerny wywiad z Jarkiem Baranem, długoletnim rajdowym pilotem Janusza Kuliga. Warto przeczytać o dobrych i złych momentach w ponad 7-letniej historii wspólnych startów tych krakowskich zawodników.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: "Mistrz" | wrc | Krzysztof Hołowczyc | hołowczyc

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy