Reklama

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski

Słowackie Banovce wybrano na miejsce VII i VIII eliminacji Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. Na pięknej czterokilometrowej trasie z 27 zakrętami, spotkali się kierowcy ze Słowacji, Czech, Polski i Niemiec, wśród nich liczni mistrzowie Europy. Na starcie pojawił się także Jan Kościuszko, który na Słowacji mógł zapewnić już sobie kolejne (21 i 22!) tytuły Mistrza Polski.

W upalną sobotę 4 sierpnia nie doszło do rozstrzygnięcia. Lancer Kościuszki nie jechał na pełnej mocy, potem okazało się, że przyczyną był poluzowany kabel we wiązce komputer - silnik. Podjazdy wyścigowe (w klasyfikacji GSMP) wygrał Tomasz Wywiał, Kościuszko był drugi.

Reklama

W niedzielę, popularny Naczelnik zajął już najwyższe miejsce na podium, wygrywając w kategorii aut turystycznych nie tylko w klasyfikacji GSMP, ale także w klasyfikacji międzynarodowej Radość w zespole Chłopskiego Jadła Racing Team była ogromna: wygrana zagwarantowała startującemu także w barwach "Auto-Bitu" i radia RMF FM kierowcy tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej aut turystycznych i Mistrza Polski w grupie H.

Ostatnie eliminacje GSMP odbędą się 17 i 18 września w Załużu k. Sanoka. mars

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Kościuszko | kierowcy | mistrzostwa polski | mistrzostwo Polski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje