Reklama

Golf R Cup. Nowa polska seria wyścigowa!

Dla miłośników wyścigów samochodowych mamy bardzo dobrą wiadomość, która - o ile się potwierdzi (dysponujemy na razie nieoficjalnymi informacjami) spowoduje, że ta dyscyplina sportu stanie się bardziej popularna niż do tej pory.

Firmy Volkswagen Polska wraz z Volkswagen Racing Polska przygotowują się do organizacji wyścigowego pucharu golfa. Impreza, pod nazwą Golf R Cup będzie organizowana przez minimum 3 lata. Pierwsza edycja odbędzie się już w 2013 roku. Co roku planowanych jest siedem wyścigowych weekendów, podczas których odbywać się będą po dwa wyścigi. Zawody będą odbywać się prawdopodobnie na torach Słowacji, Czech, Węgier i Austrii, oraz oczywiście w Polsce (w Poznaniu, i o ile zostanie zakończony remont, na Miedzianej Górze koło Kielc).

Reklama

Zawodnicy startować będą, przednionapędowymi, 265-konnymi golfami z systemem push-to-pass, który pozwala na chwilowe zwiększenie mocy silnika o kolejne 50 KM.

Zawodnicy, którzy zdecydują się na start w tym cyklu nie będą musieli kupować samochodów. Przygotowane do treningu, kwalifikacji i startu "wyścigówki" na tor dostarczy organizator. Kierowcom pozostanie jedynie sprawdzenie ciśnienia powietrza w kołach. Na każdym wyścigu pojawi się przedstawiciel Volkswagen Motosport ze specjalistyczną aparaturą diagnostyczną.

Kto będzie mógł zgłosić się do startu w Golf R Cup? Każdy kierowca, który posiada licencję wyścigową, i który pozyska sponsorów. Według naszych informacji koszt polskiego cyklu będzie znacznie niższy niż w przypadku popularnej niemieckiej serii Volkswagen Scirocco R-Cup. Ile dokładnie, tego jeszcze nie udało się nam dowiedzieć.

Nie wiemy też, czy organizatorzy nie zdecydują się na wprowadzenie limitu wiekowego (np. do 25 lat). Zależeć to będzie jednak od zainteresowania tym cyklem wyścigowym. Być może pojawią się dwie klasy (np. zawodnicy do 25 roku życia i starsi).

Przypomnijmy, że od kilku lat, z roczną przerwą w 2011 r., samochodowe wyścigi organizuje Kia Polska. W tym roku, w cyklu "Kia Lotos Race" kierowcy ściągają się nowymi picanto.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje