Finał Rajdu Młodych

W sobotę na lotnisku Bemowo w Warszawie został rozegrany IV finał Rajdu Młodych 2003, na który zjechało 59 finalistów z całej Polski wyłonionych spośród 2 323 zawodników startujących w tegorocznej edycji rajdu.

Przypominamy, że w tym roku odbyło się 6 eliminacji, rozgrywane były we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Olsztynie, Gdańsku i Warszawie. Podczas eliminacji zawodnicy muszą pokonać trudną trasę slalomu w możliwie najkrótszym czasie. Głównym celem Rajdu Młodych jest popularyzacja sportu samochodowego i doskonalenie techniki jazdy młodych ludzi a pośrednio zwiększanie bezpieczeństwa na naszych drogach.

Finałowa rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana a o sukcesie lub porażce decydowały często setne części sekundy. Zmaganiom zawodników bacznie przyglądał się Mistrz Polski w klasie Super 1600, Grzegorz Grzyb. W jego ocenie trasa przejazdu była naprawdę trudna i wymagała od zawodników sporych umiejętności w prowadzeniu samochodu.

Na podium stanęło 10 zawodników, którzy uzyskali najlepsze czasy. Zwyciężył Dariusz Zagórski z Przeźmierowa uzyskując czas 00:22,860. Kolejno drugie i trzecie miejsce zajęli: Przemysław Janik i Szymon Lewandowski - obaj z Warszawy .

Sponsorzy hojnie wynagrodzili zwycięzców. Zdobywca I miejsca otrzymał nagrodę główną, czyli klucz do samochodu Peugeot 206, komplet opon od firmy Michalin oraz olej od firmy TotalFinaElf.

Dwaj kolejni zwycięzcy otrzymali rowery, oczywiście marki Peugeot. Najmłodszy finalista Łukasz Błaszkowski otrzymał elektroniczny notatnik wręczony przez Redaktora Naczelnego "Motoru" - sponsora medialnego, relacjonującego wszystkie eliminacje regionalne.

Spośród startujących w finale dziennikarzy, najszybszym kierowcą okazał się Witold Blady, a tuż za nim uplasował się redaktor Jacek Bieniaszkiewicz.

Rajd Młodych Peugeot nabiera coraz większego rozmachu i cieszy się stale rosnącą. W latach 2000 - 2003 do biura organizacyjnego rajdu wpłynęło łącznie ponad 22 tysiące deklaracji udziału w Rajdzie Młodych, a wystartowało ponad 8 tysięcy zawodników.

Dowiedz się więcej na temat: młode | Peugeot | Warszawa | finał