Reklama

e-Solex Pininfariny

Francuzi od lat kochają mały motorower o nazwie Solex, który stał się po wojnie symbolem prowincji, a który służył pokoleniu emerytów w drodze do piekarni a nastolatkom w drodze do szkoły.

Jego produkcję uruchomiono w 1946 roku. W latach 60. tamtego stulecia sprzedaż doszła do 300 tys. Dawny "Solex" teraz nazywa się "Black'n Roll" i nadal jest produkowany.

Ale podczas zbliżającego się International Two Wheel Show w Paryżu (1-9 października) Pininfarina zaprezentuje prototyp o nazwie e-Solex. To nowocześniejsza i bardziej ekologiczna wersja tradycyjnego Solexa.

Prototyp ten otrzymał elektryczny silnik i tarczowe hamulce. e-Solex może poruszać się z prędkością ok. 35 km/h, waży mniej niż 35 kg. a akumulator pozwala na przejechanie 30 kilometrów.

Reklama

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: w drodze

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy