Reklama

Dziękujemy ci Octavio WRC!

Tegoroczny 31. Rajdu Cypru był dla zespołu fabrycznego Škoda Motorsport 111 startem załogi jadącej samochodem Octavia WRC w ciągu ostatnich pięciu lat.

Był to jednocześnie ostatni oficjalny start tego auta w RSMŚ, gdzyż jak wiadomo już od lipcowego Rajdu Niemiec nową bronią zespołu fabrycznego Škoda Motorsport stanie się Škoda Fabia WRC.

Niestety ostatni start Octavii nie był udany. Obie załogi zespołu fabrycznego Škoda Motorsport nie dojechały do mety. Toni Gardemeister, który zajmował dziewiatą pozycję w klasyfikacji generalnej, na 9.OS po wybiciu sie na hopie wylądował niefortunnie na ściętym pieńku drzewa. Uszkodzenie silnika było tak znaczne, iż dalsza jazda okazała się niemożliwa.

Reklama

Natomiast już po osiągnięciu linii mety 10. OS Didier Auriol, który do tej chwili zajmował punktowana ósmą pozycje w klasyfikacji generalnej, po problemach z alternatorem nie dojechał do strefy serwisowej i musiał rownież wycofać się z rajdu.

Nie ziściły się więc marzenia Pavla Janeba - szefa zespołu Škoda Motorsport, który bardzo chciał aby ostatni rajd dla Octavii WRC zakończył sie sukcesem . Z tym samochodem spędziliśmy wiele miłych chwil. Dziękujemy ci Octavio WRC! - powiedział Janeba.

TUTAJ relacja z rajdu a TUTAJ foto-galeria.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: start | wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy